قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / دانستنی هایی در مورد مصرف دارو ها…..
دانستنی هایی در مورد مصرف دارو ها.....
دانستنی هایی در مورد مصرف دارو ها.....

دانستنی هایی در مورد مصرف دارو ها…..

دانستنی هایی در مورد مصرف دارو ها…..

محدودیتهای خود درمانی…..

داروهای خانگی داروهای طبیعی هستند. اما؛ آنچه مؤثر است عوارض جانبی نیز دارد.

بنابراین، تصور این که هرآنچه طبیعت برای کاهش ناراحتیها یا درمان بیماری ها به ما عرضه داشته است در تمام موارد مؤثر است و هرگز مضر نخواهد بود اشتباه است. این اشتباه در اکثر موارد باعث مصرف نامحتاطانه داروهای طبیعی می شود. مصرف اشتباه، دوزهای بالا و مصرف طولانی مدت ممکن است مضر باشد.

داروهای خانگی تنها زمانی تأثیر درمانی درستی خواهند داشت که انها را بشناسید، اثر انها را بدانید و به صورت هدفدار از انها استفاده کنید، بنابراین، باید به طرز تهیه و مقدار مصرف آنها با دقت کامل توجه کنید. مصرف داروهای طبیعی هرگز نباید تبدیل به «دورهٔ درمانی سرهم بندی شده» شود.

قبل از این که درمان را شروع کنید بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید. بسیاری از پزشکان موافق مصرف داروهای طبیعی هستند و آن را به عنوان مکملی برای درمان با داروهای شیمیایی تلقی میکنند.

 بانوان باردار نباید خوددرمانی کنند.

اگر احتمالاً برای درمان ناراحتیهای مختصر بدون مشورت با پزشک میخواهید خوددرمانی کنید لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

اگر ناراحتیتان بیش از سه روز طول کشید و یا علایم بیماری پس از قطع داروهای طبیعی مجدداً بروز کرد، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. تب بالا و درد شدید علایم هشداردهنده تشخیص پزشکی دارند.در صورت بروز عوارضی مانند درد معده، حالت تهوع، اسهال یا عوارض پوستی مانند جوش، کهیر و… پس از مصرف داروهای خانگی (طبیعی) فوراً مصرف آنها را قطع کنید و اگر عوارض بیش از دو روز طول کشید به پزشک مراجعه نمایید.

مصرف داروهای طبیعی

داروهای طبیعی تنها زمانی اثر مناسبی خواهند داشت که به صورت هدفمند استفاده شوند، روش صحیح آماده سازی و به مقدار لازم مصرف شوند. در این فصل توصیه هایی برای مصرف صحیح داروهای پیشنهاد شده در کتاب ارائه شده است. روش تهیه و مقدار مصرف دقیق هر کدام از داروها را در بخش مربوطه خواهیدیافت.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *