دانستنی هایی در مورد گیاه گل گندم /قسمت دوم 


 دانستنی هایی در مورد گیاه گل گندم /قسمت دوم 

درمان ورم ملتحمه و ورم چشمان با گل گندم

دو تا سه گرم گل گندم خشک را در یکدسی لیتر آب سرد بریزید و با آتش بلایمی آن را بجوش بیاورید. بعد آن را از روی آتش بردارید و بگذارید کمی دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و وقتی نیمگرم شد چشمان خود را با چشم شو بشویید و سه دقیقه آن را نگه دارید و چشمان خود را به این طرف و آن طرف حرکت دهید .در شستشوی چشمان با چشمشو باید توجه کنید که بلکه چشمان کاملا بازشود. یا بهتر است ده یا بیست گرم گل گندم خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا پانزده دقیقه بجوشد. بعد آن را صاف کنید و هرروز دوبار چشمان خود را با آن بشویید. باز هم، میتوانید پارچهٔ گاز را در آن بخیسانید و پانزده تا بیست دقیقه آن را روی چشمان خود نگه دارید.

درمان یبوست با تخم گل گندم

دو یا سه گرم تخم گل گندم خشک را در یک قاشق سوپخوری عسل یا دمکرده زبان گنجشک و با برگ درخت زبان گنجشک مخلوط کنید و هرروز یک بار آن را بخورید. اگر یبوست داشته باشید، آن را درمان میکند. معالجه ورم لثه و زخم برفکت اگر لثه های شما ورم کرده و یا دهان شما زخم های برفکی دارد، دو یا سه گرم گل گندم خشک را در یک دسی لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا بجوش بیاید. سپس آن را از روی آتش بردارید و بگذارید دوازده دقیقه دم بکشد. آن را صاف کنید و در حال نیمگرم، دهان خود انواع ورم های مخاط دهان دارد و همچنین حمام جوشانده گل گندم بوی بد دهان را برطرف می سازد.

درمان یرقان و زردی

پنج گرم گل گندم خشک را که به صورت گرد درآوردهاید، در یک قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید و هرروز یک بار در هر دوره چهار روزه آن را بخورید و بمصرف آن ادامه دهید تا یرقان و زردی شما برطرف شود.

درمان رماتیسم و نقرس

چهل گرم گل گندم خشک را در یک لیتر آب جوش بریزید و به مدت بیست دقیقه آن را دم کنید، سپس صاف کنید و با عسل شیرین سازید و قبل از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید.- یا بهتر است شصت گرم گل گندم خشک را در یک لیتر آب بریزید و هشت روز بگذارید بماند تا بخیسد و هرروز سه فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید تا رماتیسم و نقرس شما برطرف شود. (در نظر داشته باشید که این نوعی داروست وطبق تعالیم دینی جز در موارد ضروری و تجویز پزشک نمیتوان دارویی را که در آن مواد سکرآور وجود دارد مصرف کرد).دم کرده، جوشانده، یا آب مقطر گل گندم تازه یا خشک، پوست شما را محکم خواهد کرد. اگر به آب مقطر گل گندم یک سوم حجم آن گلاب و یک سوم هم آب مقطر هاماملیس Hamamelis| بریزید (هاماملیس را در گیلان «دمیرآغاجی و توئی» و در مازندران «انجیلو» میگویند).  یکی از بهترین محلولهای زیبایی را برای شستشوی صورت بدست خواهید ا ورددانستنی هایی در مورد گیاه گل گندم /قسمت اول 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد