قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / دانستنی های درمورد دیابت!!
دیابت
دیابت

دانستنی های درمورد دیابت!!

دانستنی های درمورد دیابت!!

آیا میدانید که: ” یک سوم تمامی افرادی که دیابت دارند، از بیماری شان بی خبر هستند. در اغلب موارد، دیابت نوع ۲ بدون علامت است.

تنها ۵ درصد کل جمعیتی که دیابت دارند، به دیابت نوع یک مبتلا ھسست۔ اگر در معرض خطر قرار دارید، می توانید با کاهش وزن متوسط ۷-۵ کیلوگرم و روزی نیم ساعت فعالیت فیزیکی مانند پیاده روی تند، از دیابت نوع دو پیشگیری کنید.

برنامه غذایی یک بیمار دیابتی تفاوت چندانی با برنامه غذایی یک فرد معمولی ندارد.

دیابت علت اصلی نابینایی در بزرگسالان است.

افراد مبتلا به دیابت، ۲ برابر افراد سالم در معرض بیماری قلبی قرار دارند. سالانه بیش از یک میلیون نفر به دلیل عوارض دیابت قطع عضو می شوند. آمار زیادی از آب مروارید و حداقل ۵ درصد نابینایی در سراسر جهان، مربوط به دیابت است.

۵۰ کشور با بالاترین آمار دیابت را هند، امارات متحده عربی، عربستان، بحرین، کویت و ناورو (Nauru) تشکیل می دهد. در سراسر جهان در هر ۶ تا ۱۰ ثانیه یک نفر بر اثر بیماریهای مربوط به دیابت جان خود را از دست می دهد. این میزان مرگ تا ۱۰ سال دیگر ۲۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

احتمال مرگ از حمله قلبی در افراد مبتلا به دیابت نسبت به دیگران بالاتر است. به محققان دریافته اند، هر ۲ ساعت تماشای برنامه تلویزیونی، با افزایش ۱۴ درصدی خطر دیابت ارتباط دارد.

بدن انسان دارای حدود ۹۶۰۰۰ کیلومتر رگ خونی است و حدود 96000کیلومتر فیبر عصبی دارد. بیماری دیابت اغلب سیستم قلبی عروقی را مسدود می کند و عصبها را می کشد و منجر به مرگ ۸۰ درصدمبتلایان به این بیماری می شود. به هند بیشترین جمعیت دیابت (۳۵ میلیون نفر) را دارد. تا سال ۲۰۲۵، این عدد به ۷۰ میلیون افزایش خواهد کرد. به بیان دیگر از هر پنج نفر بیمار دیابتی یک نفر هندی خواهد بود. دیابت طول عمر را ۵ تا ۱۰ سال کاهش میدهد. ۴ بیماران دیابتی، به مشکلات مربوط به آنفلوآنزا و ذاتالریه مستعدتر هستند و نسبت به دیگران، احتمال بستری شدن آنها ۶ برابر بیشتر است. دیابت علت اصلی از کار افتادن کلیه است. علایم دیابت مانند تشنگی، کاهش وزن و تکرر ادرار، ۱۲۰۰ سال قبل از این که این بیماری نامی داشته باشد، برای مردم آشکار بود. به در دهه ۱۹۲۰، آنسولین از پانکراس گاو یا خوک گرفته می شد. امروزه انسولین در آزمایشگاهها ساخته می شود و از طریق ترکیب کردن DNA از باکتری و قارچ، پرورش داده می شود.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *