قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / دانستنی های زنان و قارج کاندیدا
قارچ کاندیدا
قارچ کاندیدا

دانستنی های زنان و قارج کاندیدا

دانستنی های زنان و قارج کاندیدا

شکر و عفونت های قارچی:

«مصرف شیرینی، مواد مغذی را برای قارچ ها فراهم میکند و همین امر موجب رشد تکثیر این عامل عفونت زامی شود.»

«ظهور رشد فزاینده کاندیدا در قرن بیستم تصادفی نیست، زیرا قند نیز غذاقرن بیستم است.» (پروفسور شرلی لورنزانی)

شکر در بعد وسیعی بر سلامتی ما سایه افکنده و سلامت بانوان را به مخاطره انداخته است. خصوصاً در نزد خانمها ارتباط گسترده  بین شکر و کاندیدا (عفونت قارچی) وجود دارد.

دکتر نائومی بامسالاک میگوید:«عفونت و آلودگی مخمری شدیداً بیداد کرده است به طوری که از هر چهار زن در طی مدت زندگی، سه نفرشان به عفونتهای مخمری واژن گرفتارند. همین مسأله عواقب را ناراحتی زیادی را به زنان جهان تحمیل میکند، شیوع و واگیردار بودن این عارضه روز با روز افزایش یافته و خطرات ناشی از آن به طور جدی جامعه زنان را تهدید میکند. هر روز داروها و پمادپ گوناگونپ برای رفع اختلال واژنی وارد بازار مصرف میشود و زنان مبتلا چاره ندارد جز این که برای رفع مشکلات خود به سراغ این دارو بی خاصیت و بی اثر روند. در واقع پول خود را دور میریزند زیرا این گونه داروها و درمان  بی اساس بهبودی حاصل نمی کنند و بعد از رفع موقتی، عارضه واژنی دوباره عود میکند و بیماری، خود را بر زن تحمیل میکند.در سال ۱۹۹۲ میزان فروش دارو تجویز شده توسط پزشک در دراگ استور و سایر باشگاهها به میزان ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است. آری، دوام و بقای دنیای سرمایه داری به اصولی از این قبیل وابسته است. اگر خود زنان تلاش نکنند هیچ کس به فکر آنها نیست، زیرا فقط سود و منافع شخصی در جهان سرمایه داری مطرح است

تغذیه عفونت قارچ کاندیدا:

عفونت قارچی اگر چه در زندگی  بدون بهداشت وجود دارد، اما این روزها شاهد مراجعه بسیاری از بیماران هستیم که از قارچ  آزاردهنده  پوستی شکایت می کنند و در این بین خانم ها نسبت به آقایان در ابتلا به این دسته از عفونت ها جلوتر هستند. عفونت قارچ کاندیدا این روزها یکی از اصلی ترین علل مراجعه به پزشک بیماری جنسی و عفونی است پس پیشگیری و مراقبت  تغذیه  و بهداشت در این زمینه ضرورت دارد.

درمان‌ عفونت کاندیدا:

آزمون‌تشخیص می‌توانند شامل‌ بررسی‌ آزمایشگاهی‌ ترشحات‌ مهبل‌، پاپ‌اسمیر و معاینه‌ لگن‌ باشند. دارودرمانی‌ متوجه‌ ارگانیسم‌ خاص‌ خواهد بود. ممکن‌ است‌ درمان‌ برای‌ همسر شما نیز توصیه‌ گردد. تا زمان‌ مشخص‌ شدن‌ علت‌ اختصاصی‌ بهتر است‌ برای‌ این‌ اختلال‌ مراقبت‌ توسط‌ خود شخص‌ انجام‌ نگیرد. از دوش‌ مهبل‌ استفاده‌ نکنید مگر برای‌ شما تجویز شده‌ باشد. اگر ادرار کردن‌ باعث‌ سوزش‌ می‌شود، از طریق‌ یک‌ دستگاه‌ لوله‌ای‌ مثل‌ رول‌ کاغذ توالت‌ یا فنجان‌ پلاستیکی‌ بدون‌ ته‌ ادرار کنید یا در هنگام‌ ادرار کردن‌ یک‌ فنجان‌ آب‌ گرم‌ روی‌ ناحیه‌ تناسلی‌ بریزید.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *