دانستنی های پزشکی در مورد تخمین زمان زایمان


دانستنی های پزشکی در مورد تخمین زمان زایمان

دانستنی های پزشکی در مورد تخمین زمان زایمان

 

آیا مجاز به داشتن هم اتاقی هستید؟ می توانید نوزاد را پس از زایمان تا حد امکان در اتاق خود نگه دارید؟ همچنین، آیا در زمان بستری بودن شما پس از زایمان، برای همسرتان، جا و غذا به عنوان همراه فراهم است؟

آیا متخصصان در دسترسند؟ در نظر بگیرید ممکن است به خدمات یک متخصص بیماری های مادر و جنین یا متخصص نوزادان نیاز پیدا کنید؛ پزشکی که در مراقبت از نوزادانی تخصص دارد که زودتر به دنیا می آیند یا مشکلات پزشکی دیگری دارند. پزشک شما باید بتواند به نحوی مطلوب، در صورت بروز هر مشکلی شما را فورا به پزشک دیگری ارجاع دهد.

  آیا برنامه ی بیمه ی من این دکتر را تحت پوشش قرار می دهد؟ اکنون که مراقبت کنترل شده بخش مهمی از صنعت بیمه ی خدمات درمانی است، ببینید آیا برنامه ی شما پزشک منتخب تان را تحت پوشش قرار می دهد؟ برخی مراکز به شما اجازه می دهند در صورت پرداخت بخشی از هزینه ها، پزشکان دیگری «خارج از سازمان تأمین اجتماعی» انتخاب کنید.

تخمین زمان زایمان

از هر ۲۰ زن تنها یک نفر دقیقا در تاریخ زایمان خود وضع حمل می کند - اکثر زنان از سه هفته زودتر تا دو هفته دیرتر زایمان می کنند. به هرحال، تعیین زمان زایمان با دقت هرچه تمام تر، حائز اهمیت است تا اطمینان دهد انجام آزمایش هایی که در طول این دوران نیاز دارید، به موقع انجام شده است. دانستن مدت زمان بارداری نیز کار را برای پزشک شما آسان تر می کند تا به رشد مناسب بچه توجه کند. به طور میانگین دوران بارداری ۲۸۰ روز - ۴۰ هفته - از اولین روز از آخرین قاعدگی حساب می شود.

موعد زایمان شما را - که زمانی دکترها برای تخمین زمان زایمان به عنوان EDC ارجاع می دادند (در زمان قدیم، زنان در حول و حوش موعد زایمان، عملا در بیمارستان «نگه داشته می شدند.) - می توان با تاریخ شروع آخرین عادت ماهانه (LMP) حساب کرد. اگر دورهی شما ۲۸ روزه باشد، می توانید سه ماه از شروع آخرین قاعدگی کم کنید و هفت روز به آن اضافه کنید. مثلا، اگر آخرین قاعدگی شما در سوم خرداد شروع شده است، موعد زایمان شما در ماه اسفند (سه ماه کم کنید.) روز دهم (هفت روز اضافه کنید.) خواهد بود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد