قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / درباره بیماری های مجاری ادرار چه می دانید؟
مجاری ادرار
مجاری ادرار

درباره بیماری های مجاری ادرار چه می دانید؟

درباره بیماری های مجاری ادرار چه می دانید؟

بیماری مجاری ادرار 

در درجه  اول درمان، شستوشوی کامل مثانه قرار دارد؛ زیرا از این طریق باکتریها نیز از مجاری ادراری شسته و تخلیه می شوند. مخصوصاً برای چنین درمانهایی که توسط آب انجام می پذیرد استفاده از آب های تصفیه و فیلتر شده و یا آبهای بدون عناصر مضر،  آبهای با کیفیت بالا و آب میوه هایترش و یا جوشانده های گیاهی بسیار مفید هستند.

مجرای ادراری به راهی گفته می شود که ادرار به واسطه ی آن از کلیه ها به خارج از بدن انتقال داده می شود. ادرار در کلیه تولید می شود و سپس از لوله های باریکی عبور کرده و در مثانه ذخیره می گردد. زمانیکه مثانه پر می شود، شما احساس میکنید که باید ادرار خود را تخلیه نمایید. ادرار از شکافی با نام “مجرای پیشاب” از بدن شما خارج می شود.

علایم بیماری مجاری ادرار

درد و یا سوزش در حین ادرار کردن
تکرر ادرار
کم بودن میزان ادرار حتی در زمانیکه احساس می کنید مثانه پر شده است
بوی بد و تیرگی ادرار
خون در ادرار
تب و لرز
احساس درد در قسمت پایینی کمر

درمان بیماری مجاری ادرار

مراجعه به پزشک زمانی ضروری است، که دردهای شما به مدت زمان سه الی چهار روز کاهش نیافته باشد و یا این که خون در ادرار یافت شده باشد و دفع ادرار بسیار دردآور باشد و در نهایت این که شخص دچار تب و درد در ناحیه کلیه ها باشد.

استفاده از گرما به شکلهای مختلف یکی از عوامل کاهش تحریکات است به عنوان مثال شست وشو پاها به روش بالا رونده با آب گرم حمام های آب گرم کمپرسهای گرم بابونه و همچنین کمپرس های مرطوب و داغ بسیار مفید میباشند. شاید رفتن به سونا در مواقع درد، بتواند به شما کمک بکند. روزانه حداقل یک قاشق پر تخم کدو (تخمه کدو) را مصرف کنید. تخمه کدو را میتوانید حتی به شکل بو نداده در سالاد و یا بدون هیچ چیز دیگر مصرف نمایید و دردهای تحریکات مثانه را به این طریق کاهش دهید.

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *