قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درباره زخم روده اثنی عشر چه میدانید؟
زخم روده اثنی عشر
زخم روده اثنی عشر

درباره زخم روده اثنی عشر چه میدانید؟

درباره زخم روده  اثنی عشر چه میدانید؟

زخم روده  اثنی عشر

زخم اثنی‌ عشر (دوازدهه) معمولاً پی‌آمد عفونت ناشی از باکتریی موسوم به هلیکوباکترپیلوری است. این زخم با یک دوره درمان ۴ تا ۸ هفته‌ای مصرف داروی ضد اسید التیام می‌یابد. ضمناً مصرف یک هفته‌ای دو آنتی‌بیوتیک به علاوه داروی فوق معمولاً عفونت باکتریایی را از بین می‌برد و به این ترتیب از عود کردن بیماری جلوگیری می‌شود. در گذشته داروهای ضدالتهابی برای درمان عارضه‌هایی چون آرتروز به کار برده می‌شد که گاهی اوقات زخم اثنی‌ عشر را به دنبال داشت. اگر بیمار ملزم به مصرف مستمر داروهای ضدالتهاب باشد، باید در کنار آن در طولانی مدت از داروهای ضد اسید نیز استفاده کند.

درمان گیاهی زخم روده  اثنی عشر

برای درمان باید ۴۰ روز هر روز ۲ کیلو انگور را آب بگیرید و بخورید و شبها یک ونیم کیلو انگور به جای شام بخورید و در این مدت، شب تا صبح روی تختی که قسمت پایین آن ۳۵ سانتیمتر بالاتر از سر باشد بخوابید و استراحت کنید.

 روزی دوبار صبح و شب هر مرتبه یک قاشق غذاخوری عسل بخورید و ظهرها ۴ مثقال گز علفی را در آب جوش حل کنید و بخورید.

 ریشه  شیرین بیان، بهار نارنج، مغز اکلیل کوهی، اسطو خودوس هندی، آویشن شیرازی، بابونه  شیرازی، برگ تیول برژیکی، تخم فرنجمشک و مریم نخودی از هر کدام ۶ مثقال بجوشانید و صاف کنید بعد با نبات شیرین ساخته و روزی سه بار آب آن را بنوشید.

گز علفی، گز خونساری، شکر سرخ و ترنجبین از هر کدام ۴ مثقال در شش استکان آب جوش حل کنید و پس از صاف کردن سه بار در روز هر مرتبه دو استکان آن را بنوشید.

 بابونه  شیرازی، آویشن شیرازی، شاه تره، انیسون، افسنطین، مخلصه، بادرنجبوبه، گل بومادران، ریوند چینی و شیرین بیان از هر کدام 3 مثقال مخلوط و به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید و هر شب یک قسمت از آن را در چهار استکان آب جوش خیسانده و صبح در همان آب بجوشانید و آب آن را بخورید.

هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه نصف لیوان آب قلقاس (سیب زمینی ترشی) خام را بنوشید. ضمن مصرف داروهایی که برای درمان زخم روده  اثنی عشر مصرف می کنید باید از خوردن این خوراکی ها پرهیز شود. چای، دوغ، سرکه، شربت، آش های رقیق، آبگوشت تیلیت، سبزیجات خام، میوه های هسته دار، کاهو، نوشابه های گازدار یا الکل. در عوض از خوراکی هایی که به درمان زخم روده کمک میکنند بیشتر استفاده کنید، مانند: هویج، کباب بی چربی، مغز، گوشت گنجشک، گوشت کبوتر، آمله  مقشر، آب دمکرده بومادران، هل قرابی، مرزنجوش، شاه تره، آب دم کرده  بابونه  شیرازی، آب دمکرده  آویشن شیرازی، ریوند چینی، میخک، بادیان، بادرنجبویه، آب، دم کرده  افسنطین، انیسون، بسباسه.

زخم روده  اثنی عشر در مزاجهای گرم:

برای درمان آن تخم کاسنی، ریشه  کاسنی، بابونه، آویشن، شاه تره، انیسون، افسنطین، مخلصه، بادرنجبویه، گل بومادران، ریوند چینی و شیرین بیان از هر کدام ۳ مثقال مخلوط و پس از نیم کوب کردن آن را ۱۰ قسمت کنید. هر قسم از آن را یک شب در چهار فنجان آب جوش خیسانده و صبح در همان آب بجوشانید، بعد صاف کنید سپس آب آن را بنوشید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *