قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / درباره زگیل های آلت تناسلی چه میدانید..؟؟
زگیل های آلت تناسلی
زگیل های آلت تناسلی

درباره زگیل های آلت تناسلی چه میدانید..؟؟

درباره زگیل های آلت تناسلی چه میدانید..؟؟

زگیل های آلت تناسلی

اگر بر آلت تناسلی و نواحی آن زگیل هایی مشاهده شوند، باید پودرهای سوخته  وخاکستر شاخه های سوخته  مو را بر محل ضماد گذارید و یا سیاه دانه کوبیده را با سرکه و پیه آب کرده مرغ ترکیب کرده و ضماد کنید، تا کم کم زگیل ها برطرف شوند. اگر در اثر قطع زگیل ها خونریزی پیش آمد، بر موضع خونریزی مخلوط زاج و براده اهن یا براده مس بپاشید.

نکات مهم جهت پیشگیری:
-رعایت اصول اخلاقی و پایبندی به حریم خانواده
-عدم دستکاری زگیل ها و نواحی مبتلا ،عدم استفاده از ژیلت در نواحی مبتلا و معاینه و درمان هر دو زوج می باشد.استفاده از کاندوم می تواند تا حدی خطر انتقال را کاهش دهد.

درمانها:
1. استفاده از محلول پودوفیلین این کار باید صرفاً توسط پزشک صورت گیرد.استفاده توسط خود بیمار می تواند بسیار خطرناک باشد. در نواحی واژن ،در بارداری و شیرخواران مصرف آن ممنوع می باشد.
2. استفاده از نیتروژن مایع به روش کرایوتراپی موثرتر از روش اول است باید به فواصل یک الی دو هفته تا بهبود ضایعات تکرار شود.روشهای جراحی ،لیزر ،الکتروکوتر ،استفاده از TCA و تزریق اینتروفرون آلفا نیز در موارد خاص کاربرد دارند.

در موارد مصرف سیگار ،الکل،استرس و نقص ایمنی بیماری سریعتر و بیشتر گسترش می یابد.درمان ضایعات درد و خارش را کم می کندو احتمال گسترش ضایعات را کم می کند.از بین بردن کامل ضایعات نیاز به حوصله و پی گیر بودن بیمار دارد.در مبتلایان بررسی منظم و دوره ای توسط پزشک و بیوپسی همه گونه ضایعه مشکوک و در بانوان پاپ اسمیر دوره ای ضرورت دارد.

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *