قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درختچه ژابور اندی ریزش مو را درمان میکند!!!
درختچه -ژابور اندی
درختچه -ژابور اندی

درختچه ژابور اندی ریزش مو را درمان میکند!!!

درختچه ژابور اندی ریزش مو را درمان میکند!!!

درختچه  ژابور اندی

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی درختچه -ژابور اندی است . درختچه -ژابور اندی گیاهی است از خانواده ی Rutaceae، درختچه ی کوچکی است که پوست ساقه ی آن خاکستری با لکه های سفیدرنگ و برگه ای آن مرکب، دارای سه تا پنج جفت برگچه و یک برگچه ی انتهایی به طول حدود ده سانتیمتر و عرض دو سانتیمتر است. گل های آن خاکستری مایل به زرد یا خاکستری کثیف، به شکل خوشه ی دراز می باشد، طول خوشه تا پنجاه سانتیمتر و حتا بیش تر میرسد. ریشه ی آن استوان های دوکی شکل به قطر حدود دو سانتیمتر می باشد. میوه ی آن دارای پنج قسمت یا پنج خانه است که معمولاً دو یا سه خانه ی آن میرسد. این گیاه دارای گونه های متعددی است و تا به حال در ایران دیده شده و به طور وحشی در آمریکای شمالی، مناطق مختلف آمریکای جنوبی، برزیل و آرژانتین انتشار دارد.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:جابوراندی.

ترکیب شیمیایی: پیلوکارپین – جابورین – کار پیلین – تانن -اسانس – جابوریک اسید

خواص  ژابور اندی 

درمان گیاهی تب

۱- چهار تا پنج گرم خشک آن را در یک و نیم لیوان آب جوش پانزده دقیقه دم کنید و آب آن را صاف کرده سه قسمت کنید و صبح، ظهر و شب قبل از غذا بنوشید. برای تب های بثوری نظیر سرخک که ظاهر شدن بثورات آن به تأخیر افتاده باشد نافع است،

درمان گیاه آسم

ترشح عرق و بزاق را افزایش می دهد، روماتیسم، آسم و نورالژی را درمان میکند، برای زکام های ریه ای، برونشیت و ناراحتی های حلق و حنجره مفید میباشد.

درمان گیاهی ریزش مو

۲- آن را بکوبیدو دو هفته در عصاره ی کنکینا و یا تنطور ارنیکا بخیسانید، بعد آنها را بر سر بمالید و یا با آب دم کرده ی برگه های ژابوراندی سر را بشویید. از ریزش مو جلوگیری میکند.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *