قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / دردهای اعضاء را چگونه درمان کنید؟؟
دردهای احشایی اعضاء مختلف
دردهای احشایی اعضاء مختلف

دردهای اعضاء را چگونه درمان کنید؟؟

دردهای اعضاء را چگونه درمان کنید؟؟ 

دردهای احشایی اعضاء مختلف

درد قلبی، چون قلب نسبت به ضربه های مستقیم حساس نیست و درون قفسه سینه قرار گرفته لذا بیشتر دردهای قلبی را بایستی مربوط به کم خونی عضله قلب دانست. این دردها بیشتر به قاعده، گردن، عضلات سینه و در امتداد بازوها مخصوصاً بازوی چپ از طرف بالا به پایینمنتقل می شوند و این دردها بیشتر در طرف چپ سینه نیز احساس می شود. درد کم خونیعضله قلب ممکن است در اثر تنگ شدن عروق کرونر به علت اسپاسم یا انقباض باشد در اسکلروز یا سخت شدن عروق غذا دهنده قلب، این عروق به علت فوق دایماً تنگ بوده که نتیجه اش درد دایم جلو قلبی را سبب خواهد شد. وجود لخته خون یا چربی در این عروق، درد جلو قلبی دائمی خواهد بود یکی دیگر از علل مهم این دردها و سکته های ناگهانی، چاقی و زیاد بودن چربی خون و زیادی وزن بدن است، در اثر استرس و هیجانات و حرص و جوش خوردن های اضافی دردهای جلو قلبی فراوانی دیده می شود. اضطراب و نگرانی برای چاق ها، چرب خون ها و پرخورها عامل بسیار بدی خواهد بود،

دردهای مربوط به مری

دردهای مری معمولاً در حلق، قاعده گردن، بازوها و ناحیه میانه سینه خود را نشان می دهند. قسمتی از مری که به معده وصل می شود بدون اینکه ارتباطی با قلب داشته باشد، درد آن به قسمت جلوی قلب منتشر می شود، این دردها در اثر گشادی ته مری یا التهاب معده یا مسمومیت ها به علل میکروبی پیدا می شوند.

دردهای معده

دردهایی هستند که از ته معده شروع می شوند، اصولاً مربوط به التهاب معده می باشند. در قسمت بالا یا اندکی در پایین قلب حس می شوند و این دردها بیشتر شباهت به سوزش دارند و به سوزش قلبی معروف هستند. دردهای زخم معده بیشتر در زیر استخوان جناق سینه و بالای ناف خود را آشکار می  سازند و تقریباً نقطه ای شکل هستند و بیشتر مبداء شیمیایی دارند که به علت زیادی اسیدهای معده می باشند.

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *