قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / دردهای عضلانی را با فلفل سیاه تسکین دهید!
فلفل سیاه
فلفل سیاه

دردهای عضلانی را با فلفل سیاه تسکین دهید!

دردهای عضلانی را با فلفل سیاه تسکین دهید!

 فلفل سیاه

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی آن میپردازیم گیاه دارویی فلفل سیاه است. گیاهی است از خانواده  Piperaceae، درختچه ای بالارونده که به حالت خودرو و وحشی در مناطق مختلف می روید. این گیاه بالارونده و نیمه انگلی است که در حین بالا رفتن از درختان مجاور ریشه های نابجا از آن خارج می شود و به ساقه ی درختان مجاور فرو میرود و میپیچد. برگهای آن بیضی نوک تیز و پهن با سطح فوقانی سبز تیره و سطح زیرین سبز روشن به طول حدود ده تا پانزده سانتیمتر می باشد. گلهای آن سفید کوچک به صورت سنبله و مانند شاتون فندق آویزانند. میوه  آن گردو کوچک تر از نخود است که ابتدا به رنگ سبز و پس از رسیدن به رنگ قرمز تیره درمی آید و به شکل خوشه ای به طول هشت تا نه سانتیمتر از ساقه آویزان می شود، در هر سنبل ممکن است پنجاه تا شصت دانه منفرد باشد، میوه  این گیاه به شدت تند و سوزاننده است. ارتفاع درختچه  فلفل تا ده متر ولی ضخامت ساقه  آن کم ودر حدود یک تا یک و نیم سانتیمتر می باشد. دانه های فلفل موقعی که کاملاً رسیده و هنوز سبز هستند چیدهمیشود و آنها را چند روز روی هم توده می کنند که تخمیر شود، بعد دانه های تخمیر شده را در آفتاب پهنمیکنند تا رنگ پوست دانه ها قهوه ای سیر یا سیاه شود. این گیاه در حال حاضر در اغلب مناطق حاره ای دنیامانند هندوستان، مالاکا، هندوچین و کامبوج کاشته میشود.

نامهای دیگرفلفل سیاه در طب  سنتی: فلفلاسود – پلپل سیاه.

خواص فلفل سیاه

درمان گیاهی سرفه های خلط آور

اگر دچار سرفه خلط دار شده اید، کافی است یک فنجان چای سیاه حاوی مقداری فلفل سیاه و عسل مصرف کنید. این یک شیوه درمان قدیمی انگلیسی و طب سنتی چینی است.فلفل، گردش خون را بهبود می بخشد و باعث جریان یافتن خلط غلیظ می شود. عسل تسکین دهنده طبیعی و آنتی بیوتیک است.یک قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده و 2 قاشق غذاخوری عسل را در فنجان مخلوط کنید و روی آن آب جوش بریزید و بگذارید 15 دقیقه دم بکشد. یا این که مقداری فلفل سیاه روی برش لیمو بریزید و بمکید.

درمان گیاهی گرفتگی بینی

فلفل سیاه، یک ضد احتقان طبیعی و حاوی ماده شیمیایی است که باعث رقیق شدن خلط می شود و از این طریق سینوس ها پاک می شود. تقریباً 5 قطره روغن فلفل سیاه با کمی روغن اوکالیپتوس را به آب جوش اضافه کنید. با استنشاق این مایه سینوس ها باز می شود.

دارو گیاهی تسکین درد های عضلانی

پس از یک تمرین ورزشی سخت، تقریباً همه دچار گرفتگی عضله می شوند که با ماساژ دادن با روغن فلفل سیاه می توان درد گرفتگی عضلانی را کم کرد. این روغن باعث گردش خون و ایجاد حرارت در عضلات می شود.این روغن به سفت شدن عضلات کمک می کند. 2 قطره روغن فلفل سیاه را با 4 قطره روغن رزماری و در صورت تمایل 2 قطره روغن زنجبیل به قسمت موثر بمالید

درمان گیاهی زخم

فلفل خاصیت ضدباکتریایی دارد و باعث لخته شدن خون و در نتیجه متوقف شدن خونریزی نیز می شود.در جنگ جهانی دوم برای درمان سربازان زخمی و رفع خونریزی آن ها از فلفل سیاه استفاده می کردند

داروی گیاهی بهبود عملکرد معده

بسیاری از مطالعات و آزمایشات پزشکی تایید می کنند که فلفل سیاه فعالیت مجاری گوارشی را تقویت می کند و علاوه بر بهبود فرآیند هضم غذا، تحریک کننده ترشحات بزاقی است. این ادویه هم چنین در بهبود عملکرد معده نقش مفیدی دارد.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *