قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / درد ستون فقرات یک درد و ده ها علت!!!
درد ستون فقرات
درد ستون فقرات

درد ستون فقرات یک درد و ده ها علت!!!

درد ستون فقرات یک درد و ده ها علت!!!

درد ستون فقرات

درد  ستون فقرات مربوط به عوامل متعددی است که به اهم انها  به اختصار اشاره می شود :  از جمله ضربه ها، ورمها، تغییرات مهره ها در اثر فشار خارجی یا داخلی روی مهره ها، تورم یا جابه جایی و یا تغییر مکان دیسکها، دست اندازی های بدخیم سایر اعضاء روی مهرههای پشت، خوردگی یاروییدن استخوانهای اضافی روی لبه مهرهها، سنگینی وزن، بیماریهای زنان از نوع دستگاه تناسلی و ادراری و بسیاری عوامل دیگر که میتواند به علت فشار روی تنه یا شاخه های عصب سیاتیک درد ایجاد کند.

تسکین و درمان درد ستون فقرات یا مهره های پشت

• مقل ازرق وزیررہ کرمانی ازھر کدام۱۰ گرم و ریشه  اریسا، سورنجان، مسطکی رومی، انیسون و زنیان از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نرم بسایید و با ۵۰۰ گرم، گل قند عسلی مخلوط کنید و صبح، ظهر و شب». هربار یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.

• فرفیون، قسط و میعه سایله از هر کدام ۵ گرم و سداب، اگیرترکی، ابهل و رازیانه از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با روغن بابونه یا روغن سداب مخلوط کنید و بمالید

• تخم کرفس ۳۰ گرم و دانه های اسفند، اسارون، زر مباد، مرمکی، اگیرترکی، دارچین و درونج عقربی از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و روزی چهار قاشق شربت خوری از آن را به ترتیب بخورید.

• سورنجان مصری ۱۵ گرم و پوست هلیله  زرد ۱۰ گرم، هر دو را نرم بسایید، بعد با کمی آب تاجریزی خمیر کرده و قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه یک عدد نخود بسازید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه دو عدد میل کنید.

درد ستون فقرات به علت ورم

اگر ستون فقرات در اثر ورم درد می کند برای تسکین درد و همچنین درمان ورم آن باید تخم کرفس ۳۰ گرم و دانه های اسفند، اسارون ، زرمباد ، مرمکی ، دارچین ، و درونج عقربی از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و روزی چهار قاشق شربت خوری از آن را به ترتیب بخورید.

• ده گرم پوست هلیله  زرد، ۵گرم خولنجان و ۱۵ گرم سورنجان مصری را نرم بسایید، بعد با کمی آب تاجریزی خمیر کرده و قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه ۱ عدد نخود درست کنید و صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد میل کنید.

• اذخرمکی ۱۰ گرم، سداب، گل بابونه و گل برنجاسف از هر کدام ۲۰ گرم و سوسن ۴۰ گرم، همه را نیم کوب کرده و آب آن را با گلاب و کمی سرکه مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بر محل ورم و درد مالش دهید.

درد ستون فقرات به علت ضربه

برای تسکین درد ستون فقرات که به علت ضربه خوردگی باشد، باید آرد باقلا، آرد جو و تاجریزی پودر شده را با روغن دنبه مخلوط کنید و بر محل درد بمالید و یا آنها را با ۲۵۰ گرم دنبه کوبیده شده مخلوط کرده و ضماد کنید.

• مورد، شوید و بومادران از هر کدام ۲۰ گرم، مغز ناخنک و افسنطین از هر کدام ۱۵ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با ۲۵۰ گرم روغن دنبه چرخ کرده مخلوط و به صورت ضماد از آن استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *