قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / درد قلب را بهتر بشناسیم….
درد قلب
درد قلب

درد قلب را بهتر بشناسیم….

درد قلب را بهتر بشناسیم….

 اگر درد قلب داشتیم چه باید بکنیم؟

 اگر دچار درد قلب شده اید، باید از  خوردن ترشی جات، ادویه جات، قند، چای و استعمال دخانیاتپرهیز کنید

درمان گیاهی درد قلب:

  •  به عنوان تسکین و درمان، هر روز صبح، ظهر و شب و هر بار ۵ برابر پرسیاوش را با یک برابر ریشه شیرین بیان بجوشانید و آب صاف کرده آن را بنوشید.
  • • هر روز صبح، قبل از صرف صبحانه یک لیوان آب
  •  آب جوش بخیسانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید.
  •  گل نیلوفر، گل محمدی و تباشیر هندی از هر کدام ۴ جز، تخم خیار، مغز تخم کدو و تخم خرفه از هر کدام ۳ جز، تخم کاهو، تخم کاسنی، تخم گشنیز و صندلی سفید از هر کدام ۲ جز، همه را مخلوط و نرم بسایید. صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را در یک لیوان آب سیب درختی بریزید و میل کنید.
  •  بیست گرم خلال نارنج یا بهار نارنج یا برگ درخت پرتقال یا هر سه قلم را در دو لیوان آب جوش حدود ۲۰ دقیقه دم کنید. آب صاف کرده  آن را با عسل شیرین و صبح، ظهر و شب، هربار یک سوم از آن را بنوشید.
  • اگر تپش قلب از حرارت باشد چه باید کرد:

  • اگر تپش قلب از حرارت باشد، روزی سه مرتبه، هربار یک فنجان عرق بید و یک فنجان عرق بیدمشک را با مقداراب مخلوط کنید وبنوشید.

علت درد قلب چیست؟

علت درد قلب در درجه اول کاهش خونرسانی به بافت عضلانی قلب می‌باشد. به طوری که عروق قلب نتوانند جوابگونیاز قلب به اکسیژن و مواد غذایی باشند. این امر در چند حالت ایجاد می‌شود اما شاید دو سه مورد آن از بقیه مهمتر باشند که بسته‌ شدن‌ نسبی‌ یا کامل‌ سرخرگ‌قلب‌ توسط‌ لخته‌ خون ‌، گرفتگی‌ یا انقباض‌ عروق و اختلال‌ شدید در ضربان‌ قلب‌ از آن جمله‌اند.

گاهی عروق قلب بتدریج دچار گرفتگی می‌شوند و حالتی ایجاد می‌شود که گویی رسوبات خاص رگ را مسدود می‌سازند. اگر این انسداد تدریجی از مرز 70% بگذرد، رگ در حالت فعالیت نمی‌توانند تکافو نیاز قلب را بدهند و فرد دچار درد می‌شود. به این نوع درد قلب آنژین پایدار یا دردکه ناشی از مقدار خاصی فعالیت است، می‌گویند. این افراد دچار تنگی مشخص از یک ، دو یا سه رگ قلب هستند و وضعیتشان در طول ماهها و سالها تثبیت شده است.
رسوبات داخل رگها که باعث تنگی آنها می‌شود (و به آنها پلاک آترواسکروتیک نیز می‌گویند) در برخی موارد موجب تشکیل لخته شده و انسداد ناگهانی و کامل سرخرگ قلبی اتفاق می‌افتد. حال بسته به اینکه این لخته به سرعت رفع شود یا پابرجا بماند فرد را دچار آنژین ناپایدار (که مردم به آن سکته ناقص می‌گویند) و یا سکته قلب می‌کند. در این حالت فرد به طور ناگهان دچار درد قلب می‌شود و این درد چندان با استفاده از قرصهای زیر زبانی بهبود نمی‌یابد. در حالت دیگر رگ قلب فرد دچار انقباض می‌شود و درد قلب خاص در حالت استراحت یا حتی در خواب برای فرد ایجاد می‌نماید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *