قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درد معده با گیاهان دارویی درمان میشود!!!
درد معده
درد معده

درد معده با گیاهان دارویی درمان میشود!!!

درد معده با گیاهان دارویی درمان میشود!!!

درد معده

اگر به درد معده دچار شده اید باید از خوردن نوشابه های گازدار یا الکل ، غذاهای سرخ کرده یا مانده، ماهی، گوشت، تخم مرغ، برنج، شیر و پنیر پرهیز کنید. از خوراکی هایی که در تسکین و درمان درد معده مفید است بیشتر استفاده کنید مانند هویج رنده شده یا آب هویج، عرق نعناع بعد از صرف غذا، آب جوشانده  شیرین بیان قبل از غذا، کمپوت ریواس، شربت عنبر، آب دمکرده  آویشن شیرازی، زعفران، برای درمان آن نیم مثقال قاریقون را با یک استکان اب چغندر مخلوط کنید و بخورید.

  •  پوست سنگدان مرغ را خشک کرده بعد نرم بکوبید و بخورید
  • سی گرم ترخون و یا گل و برگ همیشه بهار را در یک لیتر آب دم کنید و روزی سه فنجان به نوبت بنوشید سه هفته رژیم انگور بگیرید روز اول کمی بخورید و هرچه بگذرد مقدار زیادتری بخورید.
  •  پنجاه گرم برگ تمشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و ۱۰ دقیقه بجوشانید بعد ۱۰ دقیقه هم آن را دم و صاف کنید. آب آن را روزی سه فنجان با غذاهای روزانه میل کنید.
  •  افسانطین، گل محمدی، سلیخه، انیسون، سنبل الطیب و اسارون را جوشانده بعد مستکی ساییده شده را به آب صاف کرده  آن اضافه کنید و بخورید.
  • قاقاله  کبار، تباشیرهندی، ریشه  مجو، ریوند  چینی ، گل محمدی ، فرنجمشک ، نعناع ، تخم کرفس و کبابه ی چینی از هر کدام 3 مثقال با شکر مخلوط و نرم بکوبید هزروز صبح ، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را به صورت قائوت بخورید 
  • بیست و پنج گرم برگ خشک بارهنگ یا برگ کاسنی وحشی را در نیم لیتر آب ۳ دقیقه بجوشانید بعد ۱۵ دقیقه دم کنید سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین سازید. صبح و ظهر و شب هر بار یک فنجان بنوشید.
  •  مریم نخودی، درمنه  ترکی و گل بومادران از هر کدام ۵ گرم دم کنید بعد آب ان را صاف و با نبات شیرین و میل کنید 

درد بالای معده

برای تسکین درد بالای معده مصرف به همچنین آب به مفید است.

دردهای سطح معده

برای تسکین و درمان دردهای پراکنده در سطح معده باید گل بابونه  شیرازی، گل بومادران، میخک، هل قرابی، زرآوند و خولنجان از هر کدام ۱ مثقال، شیرین بیان، زنیان،بادیان و انیسون از هر کدام ۴ مثقال، سیاهدانه، آویشن شیرازی و زیره  کرمانی از هر کدام ۲ مثقال همه را مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را بجوشانید. آب آن را صاف وشیرین کنید و بنوشید.

زیره و حب بلیسان از هر کدام 10 گرم ، زنیان و بادیان از هر کدام ۲۰ گرم. تخم کرفس ۳۰ گرم همه را نرم بسایید و با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط و صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *