previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

درد معده را جدی بگیرید!!


درد معده را جدی بگیرید!!

درد معده را جدی بگیرید!!

درد معده

هضم مواد غذایی در بدن انسان و سایر جانداران در معده انجام میگیرد و این اعمال بطریقی انجام میگیرد که انسان سالم چیزی از آن احساس نمی کند. انسان در موقع گرسنگی، سیری و پرخوری مفرط به یاد معده اش می افتاد.

زمانی که خیلی گرسنه می باشد یک نوع احساس از خالی بودن معده و احتیاج به غذا به انسان دست میدهد و هنگامی که غذاخورده می شود یک نوع احساس رضایت و توام با بیمیلی نسبت به بهترین غذاها به انسان دست میدهد و زمانی که انسان پر خوری کرده است یک نوع احساس کشیدگی و سنگینی در معده و بالای شکم احساس می شود. درد معده دردی آزار دهنده است که تنها علامت و نشانه بیماری معده می تواند باشد و با توجه به این درد می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

بالا رفتن بیش ازحد اسید معده می تواند منجر به درد معده شود و بطور کلی باید گفت که در بیماری های معده و شاید ܣܕ در تمام بیماری های دستگاه هاضمه درد اهمیت به سزایی دارد و بطور کلی می توان گفت شایعترین علامتی که بیمار را به سمت پزشک می رساند همین درد است. اضطراب و فشارهای روحی بر فکر و احساسات و خواسته های نامعقول و استرس ها و فشارهای روانی باعث فعلی و انفعالات شیمیایی غیر عادی هورمون ها میگردد و ترشح اسید کلریدریک معده را افزایش میدهد و سرانجام معده را بیمار می نماید.

نوشیدن مایعات بسیار داغ و همینطور غذاهای داغ می تواند مزید بر علت گردد. اغلب بیماران از درد بالای معده و بالای ناف شکایت دارند و احساس سوزش و درد میکنند و احساس می کنند که وزنه ای سنگین بر روی معده آنها گذاشته شده است. برای جلوگیری از درد بهتر است که بیمار استراحت کند و از مصرف دارو پرهیز نماید و بهترین نوع مواد غذایی را مصرف نماید. در مصرف غذا زیاده روی نکند و غذاهای رقیق میل نکند. همچنین از مصرف چربی ها، غذاهای سرخ شده که شدت درد را بیشتر می کند پرهیز نمایند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد