درد های  قاعدگی را چطور درمان کنیم ؟؟


درد های  قاعدگی را چطور درمان کنیم ؟؟

درد های  قاعدگی را چطور درمان کنیم ؟؟

 این بیماری از سردی است و یکی از علل قاعدگی دردناک ، ناباروری و کیست تخمدان این است که در زمان پریودی خودشان را می شویند و یا به حمام می روند چون رطوبت از رحم جذب می شود و بلغم تولید می شود و این مشکلات هم از تبلور بلغم است که بیشتر، از نشستن در جای سرد و مرطوب و خوردن مرغ های هورمونی و غذای سرد در دوران پریودی به وجود می آید والان حدود ۵۰٪ از دختران کیست تخمدان دارند.

درمان

۱) بادکشی زیر شکم و کمر ۲۱ مرحله یک شب در میان۲) خوردن شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودی (تا ۱۲۰ شب)۳) حجامت گرم تخمداندر مورد دیسمنوره اولیه فعالیت‌های فیزیکی ملایم می‌تواند به تخفیف شکایات بیمار کمک کند. توجه به رژیم غذایی (مثل خوردن غلات سبوس نگرفته، حبوبات، سبزیجات و میوه جات بیشتر و کم خوردن یا نخوردن نمک، کافئین و شکر) نیز در برخی زنان مفید است. استراحت و ماساژ و تکنیک‌های بیوفیدبک، برخی از تمرینات یوگا و تجویز داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند مفنامیک اسید و ایبوپروفن نیز در برخی موارد در تخفیف درد مؤثر است.اگر بیمار از نظر جنسی فعال است، استفاده ازقرصهای پیشگیری از حاملگی (OCP)با استروژن کم در %۹۰ موارد مؤثر خواهد بود که درمان انتخابی می‌باشد.درمانهای دارویی تحت نظر متخصص زنان و زایمان انجام شده و در صورتی که ۳ تا ۶ ماه پس از درمان های مذکور پاسخی مشاهده نشد، باید به دنبال علل ثانویه بوده و کلیه اقدامات تشخیصی را به کار بست. (خصوصاً در دیسمنوره‌ای که پس از ۲۰ سالگی ظاهر شود که تقریباً همیشه از نوع ثانویه است) درمان‌های گیاهی شامل دم کرده گل گاوزبان و سنبل طیب همراه با عسل در دوران قاعدگی و پرهیز از پرخوری در این دوران پیشنهاد می‌شود.درمان در موارد ثانویه بهبود عامل ایجاد کننده مانند عفونت است اما برخی از انواع ثانویه به درمانهای دارویی با OCP (قرصهای ضد حاملگی) یا داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDS) نیز پاسخ نسبی می‌دهند.

درمان اورژانسی

 خوردن دم کرده دارچین یا شوید، (زنجبیل با عسل + آب گرم) (دردوران پریودی)، خوردن اسفند.

علل

علل دیسمنوره بسیار متنوع است و بسته به اولیه یا ثانویه بودن آن می‌تواند ناشی از عفونت، اختلالات هورمونی، استرس و ... می‌باشد. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد