قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / درد ورم پستان چگونه درمان میشود؟
ورم سينه ها
ورم سينه ها

درد ورم پستان چگونه درمان میشود؟

 درد ورم پستان چگونه درمان میشود؟

برای رفع ورم پستان گل خطمی را بکوبید، بعد در کمی آب بپزید و به صورت خمیر بر آن ضماد کنید.

  •  عدس کوبیده را با برگ کلم قمری کوبیده بران ضماد کنید
  •  آرد جو را با سرکه خمیر و بر آن ضماد کنید.
  •  شنبلیله، گل خطمی، بذر کتان و انجیر را با هم  باقلای کوبیده شده را با سکنجبین خمیر و بر آن ضماد کنید.
  •  پنجاه گرم ریحان را خرد کرده و در یک لیتر گلاب ۴۸ ساعت خیس کنید. در طول روز چندین مرتبه آب آن را روی پستان کمپرسی کنید.
  •  پنجاه گرم برگ پروانش را در یک لیتر آب سرد بجوشانید بعد دستمالی را که در آب آن خیس کرده ا ید، به مدت ۲ ساعت روی آن بگذارید.
  •  مقدار ۳۰ گرم دانه ی رازیانه را بکوبید و به مدت ۱ دقیقه بجوشانید. ۱۰ دقیقه هم آن را دم کنید. سپس دستمالی را در آب صاف کرده ی آن بیندازید و تا گرم است روی آن کمپرس کنید و این عمل را هر نیم ساعت یک بار انجام دهید.
  • در اصطلاح پزشکی ورم پستان، عفونت پستان یا ماستیت التهاب و تورم پستان در اثر عفونت حاد یا مزمن است. واژه ورم پستان به التهاب غده پستانی بدون توجه به علت آن اطلاق می‌شود. در انسان خانمها در دوران شیردهی گاه با این مشکل مواجه می‌شوند .در دام‌ها ورم پستان بوسیله تغییرات فیزیکی شیمیائی و معمولاً میکربی شیر وهمچنین تغییرات حاصل از بیماری در بافت غده پستانی مشخص می‌شود.
  • این بیماری بیشتر در زنان شیرده اتفاق می ‌افتد. ورم پستان اغلب در سه ماه اول شیردهی رخ می‌دهد (سه ماهه پس از زایمان)، اما ممکن است که در ادامه دوران شیردهی نیز ایجاد شود.روش برخورد با این بیماری بسیار مهم و حساس است، زیرا تشخیص و درمان زودهنگام آن نه تنها به نفع مادر است، بلکه سلامت و تغذیه نوزاد را نیز تحت تأثیر قرار می ‌دهد.

    گاهی اوقات ورم پستان آن قدر برای مادر ایجاد ناراحتی می‌ کند که منجر به ندادن شیر به نوزاد می‌ شود و مادر مجبور به تغذیه نوزاد با شیر خشک می‌ شود.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *