قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمانهای طبیعی سر ماخوردگی و گریپ
درمان های طبیعی سرماخوردگی و گریپ
درمان های طبیعی سرماخوردگی و گریپ

درمانهای طبیعی سر ماخوردگی و گریپ

درمان های طبیعی سرماخوردگی و گریپ 

شرو ع سرماخوردگی

در روزهای آغازین سرماخوردگی، آویشن، لیموترش و گیاه

آقطی سیاه به در دتان می خورد. آویشن ضد عفونی کننده است، لیموترش حاوی ویتامین C می باشد که برای پیشگیری از سرماخوردگی بسیار موثر است و آقطی سیاه به دفع سموم بدن  کمک می کند. در یک لیتر آب یک مشت آویشن، نصف لیموترش و یک نوک انگشت پر گل آقطی سیاه بریزید و دم کنید. اگر نمیتوانید طعم تلخ آن را تحمل کنید به آب عسل اضافه کنید تا شیرین شود. در طول روز چندین بار از این جوشانده میل کنید این جوشانده را میتوان به صورت سرد یا گرم نوشید.

امان از سرفه های خشک

سرماخوردگی همیشه با سرفه همراه است و در بیشتر مواقع سرفه امان آدم را می برد. شربت برای درمان سرفه موثر عمل می کند. 

ابتدای انژین

آنژین التهاب شدید گلو است که بر اثر عفونت بروز میکند. برای درمان آن از مرهم پیازچه استفاده کنید. برای این کار پیازچه را بپزید و از آن کمپرس درست کنید.

کمپرس ولرم پیازچه را روی گلویتان بگذارید و با یک روسری ببندید. اجازه بدهید این کمپرسی به مدت حداقل ده دقیقه روی گلویتان باشد.

در روزهای آغازین سرماخوردگی، آویشن، لیموترش و گیاه آقطی سیاه به درد تان میخورد. آویشن ضدعفونی کننده است، لیموترش حاوی ویتامین C میباشد که برای پیشگیری از سرماخوردگی بسیار موثر است و آقطی سیاه به دفع سموم بدن کمک می کند.

ابتدای برونشیت

برای درمان برونشیت از کمپرس خردل استفاده کنید. برای این کار یک قاشق چای خوری خردل خشک را با آب یا شیره ی قند یا شهد عسل مخلوط کنید. مایه ای که تهیه کرده اید را روی یک پارچه بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه روی سینه تان بگذارید. این کمپرس بسیار کارساز است ولی توجه داشته باشید اگر مدت زمان طولانی روی پوست باشد امکان دارد پوست را بسوزاند.

زمانی که گوشتان می گیرد

زمانی که سرما می خورید و گوشتان می گیرد روغن بادام تهیه کنید. برای درمان این مشکل کافی است چند قطره روغن بادام در گوشتان بچکانید. روغن بادام مجرایشنوایی را باز می کند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *