قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / درمان آرتروز مفصل شانه در طب سنتی
آرتروز مفصل شانه
آرتروز مفصل شانه

درمان آرتروز مفصل شانه در طب سنتی

درمان آرتروز مفصل شانه در طب سنتی

آرتروز مفصل شانه

مفصل شانه متحرک ترین مفصل بدن به شمار می آید ولی به دلیل دامنه حرکت، ناپایدارتر از سایر مفاصل است. مفصل شانه از نقاط شایع آسیب دیدگی بدن است. میزان شیوع آرتروز مفصل شانه کمتر از سایر مفاصل است. هر دو مفصل شانه مبتلا به آرتروز می شوند. درد آرتروزشانه با فعالیت تشدید می شود

محدودیت حرکت ناشی از آرتروز مفصل شانه ممکن است به حدی برسد که بیمار نتواند دست خود را برای شانه کردن موهایش بالا بیاورد. با پیشرفت آرتروز، تمام حرکات شانه با درد دایمی همراه هستند. درد در هنگام خواب شب نیزادامه دارد. درمان عبارت است از استراحت دادن به شانه، تغییر و تعدیل فعالیت های روزمره، استفاده از گرمای مرطوب، مصرف داروهای ضدالتهاب غیراستروییدی یا تزریق کورتون به منظور کاهش التهاب، قرار دادن کمپرس یخ، ۲ تا ۳ بار در روز هر بار ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با هدف کاهش درد و التهاب در موارد مقاوم، جراحی انجام می شود.

634957417801394581

علائم ساییدگی یا آرتروز مفصل شانه

مهم‌ترین علامت‌های ساییدگی شانه درد و احساس خشکی در مفصل است. درد شانه با حرکت کردن مفصل یا بلند کردن اجسام با دست بیشتر می‌شود. گاهی اوقات ممکن است حرکت مفصل همراه با ایجاد صدا یا احساس مالیده شدن دو سطح زبر بر روی یکدیگر باشد. در این بیماری دامنه حرکات مفصل کاهش پیدا می‌کند.

به تدریج که بیمار به علت درد کمتر از دستش استفاده می‌کند عضلات اطراف شانه ضعیف و لاغر می‌شوند.
شدت علائم بیمار ممکن است کم و زیاد شود به طور مثال چند ماه شدید باشد و سپس چند ماه کم شود. همچنین ممکن است شدت درد با تغییر فصول سال کم و زیاد شود.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *