قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان آسان میخچه با کشمش…..
میخچه
میخچه

درمان آسان میخچه با کشمش…..

درمان آسان میخچه با کشمش…..

میخچه ضایعه‌ای پینه‌ شکل از پوست مرده است که معمولاً در سطوح نازک و بدون مو پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم‌تر پوست کف دست و پا ایجاد می‌شود.

علل میخچه 

میخچه زمانی به وجود می‌آید که فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد کند که مرکز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می‌شود. اگر تحریک به طور مستمر رو بافت‌ تولیدکننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجدداً تولید میخچه می‌کند.
زمانی که پینه گسترده شده و در مرکز آن سلول‌ مرده پوست تجمع می‌کنند، تبدیل به میخچه می‌شود

پیشگیری از میخچه 

از پوشیدن کفش تنگ و نوک تیز و پاشنه بلند خودداری کنید. کفشی بپوشید که اندازه پایتان باشد.
همیشه جوراب مناسبی بپوشید.
پا خود را با کرم  نرم‌ کننده و مرطوب کننده نرم نگه دارید.
شستن مرتب پاها و خشک کردن آنها را فراموش نکنید.

درمان میخچه 

در اولین گام بهتر است به استراحت بپردازید و کمتر راه بروید چرا که ممکن است میخچه بیش از پیش رشد کند و پا را بیش از حد به درد آورد. همچنین استراحت به درمان آن بیشتر کمک خواهد کرد. نکته که باید در نظر داشته باشید استفاده نکردن از هیچگونه تیغ و چاقویی است. بسیاری از مردم می پندارند با استفاده از تیغ و چاقو می توان میخچه را خارج کرد. این کار تنها درد بی امان برای شما دارد. درمان میخچه با محلول سالیسیلیک اسید انجام میشود که اگر اندازه میخچه بزرگ باشد اسعمال آن نیازمند مدت زمان زیادی است.چسب میخچه هم برای درمان میخچه استفاده میشود که ترکیب اصلی آن سالیسیلیک اسید است.میخچه  سطحی با یک یا دو چسب درست می شود اما میخچه  که عمق بیشتری دارند با اسید سالیسیلیک در طی مدت دو هفته تا یک ماه درست می شود.در این مدت پوست اضافه و خشک شده باید تمیز گردد و جوراب بطور مداوم عوض شود.

درمان گیاهی میخچه

در طب سنتی خانگی به تأثیر کشمش بسیار معتقدند، از آنجا که کشمش هیچ ضرری ندارد می توانید با خیال آسوده آن را استفاده کنید.

یک عدد کشمش نصف شده را روی میخچه قرار دهید و با باند آن را ببندید. پس از ۲۴ ساعت آن را تعویض کنید، این عمل را سه تا چهار روز تکرار کنید. سپس میخچه را به کمک پنس خارج کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *