درمان آلرژی فصلی و رینیت با گیاهان دارویی


درمان آلرژی فصلی و رینیت با گیاهان دارویی

درمان آلرژی فصلی و رینیت 

-سیاه دانه بهترین داروی رینیت آلرژیک بصورت محلول در روغن زیتون میباشد. -ضمادسیاه دانه به قسمت جلوی سر (فونتانل ملاج) برای آبریزش دائمی و زکامهای فصلی مؤثراست. -آبریزش حساسیت، رنیت آلرژیک و عطسه مکرر روغن زیتون ۱۵ گرم و سیاه دانه ۵ گرم، سیاه دانه را نرم کوبیده در روغن زیتون پخته صاف کنید روزی سه بار هر بار یک قطره در بینی بچکانند. -آلرژی، حساسیت، کهیر، خارش : گل بنفشه ۱۵ گرم، شاه تره ۱۰ گرم، تخم ترشک ۱۵ گرم، گل نار ۱۰ گرم، تخم گشنیز ۵ گرم، سماق ۲۰ گرم در پانصد سی سی آب پس از کمی جوشاندن قبل از هر غذا دو استکان.

رینیت آلرژیک، تب یونجه، حساسیت بینی آبریزش و عطسه فراوان

-پونه ۵ گرم، مرزنجوش ۵ گرم، گل بنفشه ۱۰ گرم یک قاشق غذاخوری با ۲ لیوان آب کمی جوشانده صبح و ظهر و شب استنشاق شود (داخل بینی بکشند)-ریشه گزنه: نعناع فلفلی در رفع آلرژی فصلی مؤثرند. -آنتی اکسیدانهای گیاهی موجود در زرشکها و زرد چوبه جذب ویتامین ث را آسان تولید .هیستامین متوقف میسازند

درمان پولیپ بینی (زایده گوشتی که داخل بینی رشد می کند)

-آب انار و کمی عسل روزی چند قطره در بینی چکانده شود از رشد پولیپ بینی جلوگیری میکند.-آبلیمو ضد گوشتهای زیادی گلو است.-رب نارنج ضد گوشتهای زیادی گلو است. -پیاز، نمک، گلاب، عسل: ضماد مخلوط جهت از بین بردن زگیل گوشتی.-انغوزه: جوشانده انغوزه با زاج جهت پولیپ بینی نافع است.-میوه سرو را بکوبند تا نرم شود و با انجیر فتیله سازند و در بینی کشند گوشت زائد را از بین میبرد. -ابتدا پاک سازی پوست با سرکه و آب لازم است.-کار بردن اره نخی (نخ ابریشمین یا موئین)، نخ با گرههای پی در پی و اره کردن پولیپ مفید است.-فتیله از چوبک رختشوئی سبز تنها یا با پیه حنظل، فتیله از میوه درخت سرو با کمی انجیر چند روزی استعمال شود. فتیله آلوده به آب پونه وحشی یا بعد از خیس کردن فتیله در آن گردش را نیز بر آن بپاشند. یا فتیله را در شراب فرو کنند و گرد پونه وحشی در آن بپاشند.یا فتیله از آب منعقد شده انار شیرین و ترش که با پوست و پیه انار کوبیده شود. یا فتیله از عسل و گل محمدی هر روز بارها استعمال شود.-اگر خوشه بالای فیل گوش ( بابا آدم) بزرگ را بفشرند و پشم بدان بیالایند و در بینی کشند گوشت زائد و سرطانی را ذایل می کند. -اگر خرنوب نبطی را در پشم به بینی کشنده پلیپ را میخورد همچنان که ز گل را هم می اندازدثمر سرو نافع است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد