قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان اسهال خونی با کلمبو
کلمبو
کلمبو

درمان اسهال خونی با کلمبو

درمان اسهال خونی با کلمبو

کلمبو

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی کلمبو است . کلمبو ریشه گیاهی است از خانواده Menispermaceae، علفی، پایا و بالارونده که ریشه های ضخیمی دارد که معمولاً به شکل قطعات کوتاه استوانه ای شکل و به قطر دو تا پنج سانتیمتر و گاهی به شکل – قرص هایی به قطر هشت تا ده سانتیمتر و طول سه تا شش سانتیمتر در بازار عرضه می شود، سطح خارجی ریشه چین خورده، زبر، ناصاف و به رنگ قهوه ای است و اگر شکسته شود، مقطع آن به رنگ زرد مایل به سبز و خاکستری می نماید، بوی آن تهوع آور می باشد و طعم بسیار تلخ دارد. وطن این گیاه آفریقای خاوری و جنگل های موزامبیک است.
نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:کلمبیا۔ ساق الحمام،

ترکیب شیمیایی : ماده  تلخی به نام چاسمانتین – ماده تلخی به نام کولومبین – مواد دیوزوژنین – الکالوئید کولومبامین – جاتثوریزین ۔ پالماتین – لاکتوپالمارین – کویپتو جنین۔

خواص درمانی کلمبو:

ده گرم از کوبیده  آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و هر صبح، ظهر و شب هر بار یکفنجان از آب صاف کرده  آن را بنوشید. مقوی معده، معالج سوء هاضمه و اشتهاآور است، ضعف دوره نقاهت را برطرف میسازد، کم خونی را رفع میکند، ضد تب و استفراغ های عصبی است، تونیک می باشد، اسهال خونی را متوقف می کند، برای رفع اختلالات عصبی مفید است.

 اسراف در خوردن آن موجب تهوع شدید و مسمومیت می شود.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *