درمان اضطراب در طب سنتی!!


درمان اضطراب در طب سنتی!!

درمان اضطراب در طب سنتی!!

اضطراب

عصبی شدن یا نگرانی در وضعیت های استرس زا اگر موقتی و گذرا باشد، در هر فردی طبیعی بوده و چیز بدی هم نیست. با این حال اگر در وضعیت معمولی نیز این اضطراب ها و نگرانی ها ایجاد شده و باعث بروز مشکلاتی در کنار آمدن فرد با زندگی طبیعی اش شوند، فرد یک بیمار اطلاق می شود. بیماری ها و اختلالات اضطرابی در انواع مختلفی ایجاد می شوند. شایع ترین نوع آن اختلال اضطراب عمومی میباشد که ویژگی های آن شامل بروز اضطراب های شدید و مداومی است که کنترل کردن آنها مشکل می باشد. نوع دیگری از اختلال اضطراب را اختلال وحشت و هراس تشکیل میدهد. در اختلال وحشت و هراس پانیک حملاتی از اضطراب شدید ایجاد میشود که با علائم هشدار دهنده بدنی (فیزیکی) همراه است. این حملات به طور ناگهانی و غیر قابل پیش بینی رخ میدهند و معمولا هم هیچ علت واضحی برای ایجاد آنها وجود ندارد. در نوع دیگری از اختلالات اضطرابی که به آن فوبیا یا ترس مرضی گفته می شود، به دلیل ترسی غیرمنطقی از یک وضعیت، یا چیزی و کسی اضطراب شدیدی در فرد ایجاد می شود. این وضعیت معمولاً در سنین میان سالی شروع می شود و زنها بیشتر از مردها دچار آن می شوند. گاهی اوقات اختلالات اضطرابى همراه با سایر اختلالات روانی مثل افسردگی و اسکیزوفرنی دیده می شود.

علل اختلالات اضطرابی

مستعد بودن برای ابتلاء به اختلالات اضطرابی ممکن است ارثی باشد و یا به دلیل مشکلاتی که فرد در دوران کودکی داشته است، احتمال اینکه در بزرگسالی به آن مبتلا شود، بیشتر است. برای مثال عدم پیوند و علاقه بین یکی از والدین و کودک، یا جدایی ناگهانی کودک از یکی از والدینش می تواند باعث دچار شدن او به اختلالات اضطرابی بیشتر شود. اختلال اضطراب عمومی ممکن است بعد از وقوع یک حادثه استرس زا در زندگی مثل مرگ یکی از خویشاوندان نزدیک.در بعضی موارد هیچ علت خاصی نمی توان برای ایجاد یک اختلال اضطرابی پیدا کرد. همچنین اغلب، اختلال وحشت و هراس نیز بدون هیچ گونه دلیل واضحی رخ میدهند.

نحوه درمان

شما ممکن است بتوانید با انجام اقداماتی مثل تمرینات آرام بخشی ریلکسیشن تا حدودی از میزان اضطراب های تان کم کنید. اگر شما قادر به مبارزه با اضطراب های تان نیستید و یا این که نمیتوانید علت خاصی برای بروز این اضطراب ها بیابید باید با یک پزشک در این مورد مشورت کنید. بعد از دچار شدن به یک حمله وحشت و هراسی (پانیک) نیز لازم است که حتماً و هرچه زودتر به پزشک برای کمک به کنترل حمله، مراجعه کنید. برای هر نوع اختلال اضطرابی، پزشک میتواند انواع مختلفی از درمان ها مثل شناخت درمانی یا رفتاردرمانی را برای شما توصیه کند تا بتوانید اضطراب های تان را کنترل کنید. اگر در حال حاضر در زندگی تان وقایع استرس زایی وجود دارد برای کمک به گذراندن این دوران، پزشک ممکن است اقدام به تجویز داروهای ضداضطراب مثل «کلردیازپوکساید» کند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد