درمان انواع بیماری پروستات


درمان انواع بیماری پروستات

درمان انواع بیماری پروستات 

 
  1. A) بیماری موضعی
شامل مراقبت و انتظار (watchful Waiting) [در کانسرهای کوچک و خوب تمایزیافته در افراد مسن، پروستا تکتومی رادیکال یا روش هایی مانند کرایوتراپی و لیزر تراپی است. عوارض زودرس پروستا تکتومی شامل DVT، آمبولی ریه و تشکیل لنفوسل و عفونت و عوارض دیررس، شامل بی اختیاری ادراری و ناتوانی جنسی (impotence)) بیماری موضعی پیشرفته  درمان با رادیوتراپی صورت میگیرد.
  1. C) بیماری راجعه
در بیمارانی که در آنها PSA بلافاصله پس از عمل جراحی قابل اندازه گیری بوده یا بیمارانی که دچار افزایش سریع PSA می شوند، احتمالاً دچاد عود مجدد بیماری .شده اند
  1. D) بیماری متاستاتیک
۱ - درمان اولیه هورمونی: اکثر کانسرهای پروستات وابسته به هورمون بوده و ۸۰-۷۰٪ بیماران دارای متاستاز به اشکال مختلف، به درمان هورمونی محرومیت از اندروژن پاسخ می دهند. محرومیت اندروژن از طریق ارکیدکتومی دوطرفه و تجویز آگونیست های طولانی اثر LHRL (هورمون آزادکننده LH) صورت میگیرد. در بیماران دچار فرم پیشرفته بیماری که دچار علایم فشار عصبی یا DIC هستند، استفاده از کتوکونازول به علت سرعت عمل مفید است. ۲ - بیماری مقاوم در برابر درمان هورمونی (HRPC):در این حالت، درمان به کار گرفته به صورت کموتراپی بوده و ٪۱۵-۳۰ از این بیماران به شیمی درمانی پاسخ نمی دهند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد