قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان انواع تب در طب سنتی!!
تب
تب

درمان انواع تب در طب سنتی!!

درمان انواع تب در طب سنتی!!

تب از گرما

اگر در اثر گرمای زیاد از حد دچار تب شده اید مقداری شیرخشت در آب هندوانه مخلوط و حل کنید و میل فرمایید، یا خاکشیر را یخمال کرده و بخورید.

تب از فشارخون

اگر در اثر فشارخون دچار تب شده اید اول خون کم کرده و از این خوراکی ها زیاد استفاده کنید: تمر هندی، آلوچه برقانی، آلو بخارا، قرقات، لیمو عمانی و آب خیسانده عناب و زرشک.

تب از زکام

اگر در اثر زکام دچار تب شده اید آب جوشاندهی شیرین بیان بنوشید

• سی گرم پوست خشک نارنج را ریز ریز کرده و در یک لیتر آب جوش ۵ دقیقه بجوشانید، بعد ۲۰ دقیقه دم کنید، سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و بعد از هر وعده غذا یک فنجان بنوشید. پنجاه گرم گل بنفشه  خشک را در یک لیتر آب سرد چند دقیقه بجوشانید، بعد ۱۵ دقیقه دم کنید، سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و در طول روز ۳ تا پنج فنجان از آن را به مرور بنوشید. .

تب کهنه و مزمن

تب کهنه و مزمن تبی است. مخفی و خفیف که مدتها در بدن مانده و کهنه شده باشد و آنچه آن را معالجه می کنند مؤثر واقع نمی شود. لذا در این صورت دقت فراوان لازم است تا علت اصلی بیماری را یافته و به درمان پرداخت تا تب قطع شود. در این مورد به منظور کاهش تب می توانید هربار ۳۰ گرم عناب، ۳۰ گرم سه پستان و ۴۰ گرم به دانه را به مدت ۲۴ ساعت در آب هندوانه بخیسانید، بعد با فشار، آب آن را خارج ساخته، سپس ۵۰ گرم شیرخشت را در آن آب حل کنید و به سه قسمت مساوی تقسیم کرده و صبح، ظهر و شب، قبل از هر غذا یک قسمت از آن را میل کنید. به رازیانه را بجوشانید، بعد آب آن را صاف و باعسل شیرین کنید و بنوشید.

 تب عضوی

در اثر شدت کار و انجام کارهای فشاردار یا صحبت مکرر و زیاد و یا ناراحتی و عصبانیت گاهی جزء به جزء جدا از عضوهای دیگر را تب فرا میگیرد که به نام تب عضوی مشهور است. دراین صورت خوردن: آب انار، شیر برنج، فرنی، آش عماج، سوپ، چای کمرنگ، سبزیجات تازه و هویج پخته مفید است، همچنین کم حرفی و استراحت و خواب نیز در کاهش تب و بهبودی آن نقش مهمی را ایفا می کند. بهتر است تا نتیجه  کامل از خوردن: خربزه، انجیر، گردو و مشروبات الکلی پرهیز کنید و برای درمان آن هم می توانید بر عضو مورد نظر روغن ویکس یا روغن سبز و یا روغن گل بمالید

  •  پس از بیدار شدن از خواب یک فنجان قهوه بنوشید.
  •  گردغوره را با آبغوره خمیر کنید و بر عضو ببندید و بخوابید.
  • عسل شیرین کرده و نیمی از آن را صبح ناشتا و نیم دیگر را یک ساعت بعد بنوشید

تبهای عفونی مشکوک

برای تسکین تب های عفونی که مشکوک هستند باید ۱۰ تا ۱۰۰ گرم شیرخشت را در آب یا شیر حل کنید و بنوشید

تب روده و معده

خوراکی هایی که تب روده و معده تسکین می دهند آب هویج فرنگی و آب زردک است.

تب راجعه

خوردن هر بار کمی فندق تلخ تب راجعه را درمان می کند

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *