قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / درمان بیماریهای قلبی را دنبال کنید
درمان بیماری قلبی
درمان بیماری قلبی

درمان بیماریهای قلبی را دنبال کنید

درمان بیماریهای قلبی را دنبال کنید

مصرف خوراکی های زیر برای بهبود امراض مختلف قلبی مفید خواهند بود. آب پرتقال شیرین، آب لیمو شیرین، آب سیب درختی، موز، آلو، آلوچه، گلابی، رژیم صغیر و کبیر انگور زرد و رسیده، عناب، سیب زمینی، جوانه گندم، کدو حلوایی، کرفس قمری، عسل، مربا، روغن های مایع نباتی (به خصوص روغن زیتون)، شیر، دوغ بی نمک، برنج، ماهی قزل آلا، نان بی نمک، گوشت جوجه، همچنین عمل حجامت نیزمفید خواهد بود

  • اگر دچار بیماریهای قلبی هستید باید از حرص و جوش، ناراحتی و عصبانیت، شتاب در کارهای روزانه، کارهای سخت و سنگین و فعالیتهای بیش از حد پرهیز کنید.

درمان گیاهی بیماری های قلبی با گل گاو زبان

  • به عنوان درمان هر روز آب دمکرده ی گل گاوزبان و سنبل الطیب را بنوشید.
  •  هر روز کاکل ذرت را دم کنید و آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. به پیاز را در خاکستر داغ بپزید و شب تا صبح آن را بر کف پاها ضماد کنید و نیز می توانید پیاز اب پز را بر کف پاها ضماد کنید و بخوابید.
  • سرهای مارچوبه ی تازه را در هاون بکوبید و شیرہ ی آن را بیرون آورید تامدتی بماند۔ پس از ته نشین شدن، آن را صاف کنید و در بن ماری بریزید و در مقابل هر ۱۰۰ گرم آن ۱۸۰ گرم شکر اضافه کرده و هم بزنید تا قوام آید و پس از سرد شدن در بطری سربسته ای بریزید و در جای خنک نگهدارید. صبح، ظهر و شب، هر بار یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید

راه‌های درمان بیماری‌های قلبی چیست؟

گر قلب رو به نارسایی برود، بیمار ممکن است دچار تنگی تنفس، خستگی، ورم قوزک پا، پا، ران و شکم گردد. نارسایی قلبی را می توان با داروها، تغییر شیوه زندگی، جراحی و در موارد خاص پیوند قلبی کنترل کرد.

پس اگر احساس می کنید یک حمله قلبی به شما دست داده است، فورا به اورژانس زنگ بزنید و این نکته را فراموش نکنید که در این لحظه، هیچگاه نباید خودتان رانندگی کنید تا به اورژانس بروید.

در اینجا دو راه درمان بیماری های قلبی را برای شما بیان می کنیم.
1- مصرف دارو
داروها نقش اساسی در درمان بیماری های قلبی دارند. برخی داروها کاهش دهنده فشار خون، ضربان قلب و میزان کلسترول خون می باشند.
دیگر داروها می توانند ضربان غیرعادی قلب را کنترل کنند و از تشکیل لخته خونی جلوگیری کند.
برای بیمارانی که دچار نارسایی قلبی می باشند، داروهایی وجود دارد که توانایی پمپاژ کردن قلب را بهبود می بخشند.
افزایش کلسترول خون و افزایش فشار خون یکی از مهم ترین عوامل خطر برای بیماری های قلبی می باشند
2- جراحی بای پس
یکی از راه های بهبود جریان خون در رگ ها، جراحی بای پس می باشد. هنگامی که رگ های قلب بسیار تنگ و مسدود شوند، با استفاده از این جراحی، مسیر جدیدی برای عبور جریان خون بوجود می آید.
در این روش از رگ های خونی جهت میان بر زدن یا به اصطلاح «بای پس» سرخرگ قلبی دچار تنگی و گرفتگی استفاده می شود. بدین ترتیب جریان خون از رگ های خونی جدید به جای رگ های دچار تنگی می گذرد.
ممکن است پزشک، رگ لازم برای پیوند را از پا، بازو و یا از قفسه سینه بردارد. یک سر آن به آئورت (سرخرگ بزرگی که از قلب می آید) وصل شده و سر دیگر به سرخرگ در زیر محل تنگی متصل می شود. پس از این عمل، خون می تواند از مسیر جدید به قلب جریان یابد.

مطلب پیشنهادی

بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت اول

بیماری های قلبی چه می کند؟   بسیاری از کارشناسان و پزشکان با تجربه قلب، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *