درمان بیماری سلسل البول در طب سنتی 


 درمان بیماری سلسل البول در طب سنتی 

 درمان بیماری سلسل البول در طب سنتی 

  سلسل البول آنست که بول بی اراده در خواب یا بیداری دفع شود. چای جنگلی جهه بی اختیار بودن ادرار تأثیر دارد.ده گرم از آنرا در یک فنجان آبجوش دمکرده بنوشید. از نظر شیخ الرئیس بوعلی سینا - در جراحت مثانه از خوراکی های لعابدار مانند: لعاب بهدانه و اسفرزه با روغن بادام شیرین و غذای غلیظ مانند: پاچه گوسفند و حلیم بخورند. اگر از گرمی باشد صبح ۵ گرم کاکنج یا شربت البالو  یا دوغ گاو و یا یک نخود کافور و چند روزی کاهو و امار و مغز خیار شبها اسفناج و کدو میل نمائید.'

درمان بیماری سلسله البول

هر روز صبح یک قاشق چای خوری دانه های اسفند را به طور دانه ای با یک قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط و در دهان بریزید و بدون اینکه آنها را زیر دندان له کنید بلع نمایید.
 •  تخم هویج، تخم شوید، تخم شنبلیله، رازیانه، زنیان وزیررہی سبز را به نسبت مساوی مخلوط و ھر صبح، ظهر و شب، هر بار مقداری از آن را دم کنید، آب آن را صاف و شیرین کرده و میل فرمایید، یا همه را نرم بسایید و هر بار یک قاشق شربت خوری از آن راکفلمه کنید
 • کندر خوراکی، بساسه، سعد کوفی، مرمکی، میخک، هلیله یی سیاه، بلوط، تخوم سداب، تخم مورد و جوز بویا از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید و با ۵۰۰۰ گرم عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق چایخوری از آن را میل فرمایید.
 • مغز قرص کمر، پوست هلیله ی زرد، اشق، بلوط و کندر خوراکی را به نسبت مساوی بسایید، بعد بازرده تخم مرغ خام خمیر کرده و روی پارچه ای پهن کنید و بر پشت و قسمت پایین کمر بچسبانید و روی آن را ببندید، تا سه روز بماند.
 •  مرزہ، نعناع، پودینه، فلفل سیاه، فلفل سفید، فلفل قرمز و زعفران را به میزان مساوی نرم بکوبید، بعد با کمی عسل آنها را به صورت خمیر سفتی درآورده، سپس قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه یک فندق درست کنید. صبح، ظهر و شب و هر مرتبه ۱ عدد را میل فرمایید.
 • زیره  سیاه، استو خدوس هندی، گل بابونه شیرازی و بادرنجبویه را به نسبت مساوی بجوشانید، ۱۰ روز این کار را تکرار کنید.
 •  پنجاه گرم روغن زیتون را با مقداری تخم هویج سایید شده مخلوط کنید تا به صورت خمیر سفتی درآید
 •  مومیایی اصل را در روغن حیوانی آب کنید و هرشب هنگام خوابیدن یک قاشق از آن را میل فرمایید.
 • کنجد سیاه وزنیان از هر کدام ۵۰ گرم هر دو را رم بسایید و هر شب هنگام خواب یک قاشق شربت خوری از آن راکفلمه کنید. ه هر روز ۱۰ گرم سماق را بجوشانید و آب صاف کرده  ان را بنوشید.
 •  دارچین، بوزیدان و خولنجان از هر کدام ۵ گرم، مغز جلغوره، بهمن سفید، بهمن سرخ و مغز تخم لسان السعافیر از هر کدام ۱۰ گرم، مغز فندق، مغز پسته، مغز بادام و کنجد پوست کنده از هر کدام ۲۰ گرم، مغز تخم خربزه ۱۵ گرم و شکر ۲۰۰ گرم، مغزها را جدا و داروها و شکر را جدا بسایید، بعد همه را با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.
 •  هیل قراب، دارچین، کندر خوراکی و بسد از هر کدام ۱۰ گرم، مصطکی رومی، بلوط و عصارہ شیرین بیان از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.
 •  صمغ عربی، کندر خوراکی، بلوط، تخم گشنیز و گل ارمنی را به نسبت مساوی مخلوط کرده، نرم بسایید و صبح و شب، هر بار یک قاشق قهوه خوری از آن را ه هلیله  سیاه، پوست هلیله  کابلی، شادنج سنگی، کهربا، بلوط، تخم مورد و کندر خوراکی از هر کدام ۵ گرم، همه را مخلوط کرده و نرم بسایید، جداگانه ۲۵۰ گرم مویز را نیز نرم بکوبید تا به صورت خمیر دراید، سپس داروها را با ۲۵۰ گرم عسل و مویزها ترکیب کرده و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه به اندازه یک بادام یا یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد