قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / درمان بیماری شقاق مقعد در طب سنتی
شقاق مقعد
شقاق مقعد

درمان بیماری شقاق مقعد در طب سنتی

درمان بیماری شقاق مقعد در طب سنتی

شقاق مقعد

در صورتی که دچار ترک خوردگی یا شقاق مقعد شده اید  باید نظافت را به طور کامل رعایت فرمایید، لباس زیر را هر روز عوض کنید، هربار خود را با محلول پرمنگنات یا بتادین رقیق یا سابلون رقیق یا موادهای ضدعفونی دیگر شستشو دهید، به طور مرتب از داروهای لینت دهنده مزاج استفاده کنید و نیز از پمادهای داروهای خشک کننده زخم استفاده نمایید.

درمان شقاق مقعد

  •  به عنوان درمان گوگرد زرد ۵ گرم، سفیدآب ،،قلع،اسیدہوریکو اکسید دوزنگ ازھر کلام ۱۰گرم را باگرم موم سفید آب کرده و ۵۰ گرم روغن وازلین ترکیب کنید و هربار کمی از آن را بر موضع بمالید. با
  •  آرد جو را با مغز ساق گاو مخلوط کنید و ضماد گذارید.
  •  مقل ازرق را در روغن تخم شب بو، روغن سوسن، روغن کرچک با گرم کردن حل کنید و بمالید و اگر ورم و درد زیاد باشد، ابتدا مغز ناخنک و بابونه شیرازی را بجوشانید و در آب صاف کرده آن بنشینید و پس از آن روغن فوق را بمالید
  • مقداری مقل ازرق را در لعاب تخم کتان حل کنید، بعد پارافین مایع، روغن کنجد، پیه مرغ، روغن کوهان شتر و مغز ساق گاو را با آن مخلوط کرده، روی آتش ملایم بجوشانید تا آبش تمام شود و روغن بماند و آن روغن را روزی سه مرتبه بمالیدسفیدآب قلع و مردار سنگ را نرم بسایید و با زفت و مغز ساق گاو مخلوط کرده و صبح، ظهر و شب بمالید.
  •  مغز تخم کدو خام و مغز تخم خربزه  خام از هر کدام ۲۰ گرم و سعد کوفی ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با مغز ساق گاو حل کنید، و به صورت ضماد استعمال نمایید.
  •  هر روز گل بومادران، مریم گلی، برگ مورد، سعد کوفی، پوست انار، بلوط و مازو، همه را به نسبت  زرآوند، جاوشیر، مرصافه اوشق، کندر، مقال ازرقی، انزروت، سقز، زفت و مردار سنگ، همه را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد بجوشانید، سپس با مقداری موم و روغن زیتون مخلوط کرده و گرم کنید و به صورت ضماد استفاده کنید.
  •   بلوط، مقال ازرقی، کهربا، کندر، شادنج سنگی و ابهل از هر کدام ۱۰ گرم و ریشه  انجبار، ریشه  اریسا و تخم مورد از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با مقداری موم و روغن کنجد مخلوط کرده، سپس گرم کنید و به صورت ضماد استفاده کنید.
  •  زاج سبز، سرمه بادام یا هفت مغز، مرد ارسنگ، زردچوبه، گلنار فارسی و خون سیاوشان از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد ۳۰ گرم موم عسل را در ۲۰۰ گرم روغن زیتون گرم کنید تا حل شود، سپس داروها را خوب با آن روغن مخلوط ساخته و بجوشانید
  •  ۳ مثقال موم زرد را با ۱۰ مثقال مقل ازرق در یک لیوان آب تره تازه مخلوط کنید، بعد ۱۵۰ گرم روغن کوهان شتر را با آنها مخلوط کرده و بجوشانید تا آب آن تمام شود و روغن بماند و بر محل درد ضماد کنیدمقداری موم را در پیه مرغ آب کرده حل کنید. بعد سفیدآباد قلع، نشاسته، کتیرا مردار سنگ، گل خطمی وبه دانه را نرم بسایید و با موم و پی و مقداری روغن گل محمدی مخلوط کرده و به صورت شیاف شب ها هنگام خواب استعمال کنید.در این مورد باید از خوراکی هایی که حرارت راکم می کنند و برای شقاق نیز مفید میباشند بیشتر استفاده کنید، مانند: آبلیمو شیرین، مغز خیار، آب کدو با شکر، لعاب به دانه با شیرخشت و شکر، لعاب اسپرزه با شکر

 

  • برای درمان آن نیز موم کافوری و سفیدآب قلع از هر کدام ۲۰ گرم، روغن گل سرخ یا روغن بادام شیرین ۶ مثقال تهیه کنید و موم کافوری و روغن را روی آتش گذاشته بعد سفیدآب قلع را بسایید و برآن بپاشید و هم بزنید. پس از آماده شدن به صورت مالیدنی از آن استفاده کنید و اگر خونریزی زیاد است از بازو یا از زیر زانو خون کم کنید و به تهیگاه، یا به کفل ها و یا به زانوها بادکش بیندازید.

 

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *