قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / درمان تب یونجه کودکان در طب سنتی!!!
تب یونجه در کودکان
تب یونجه در کودکان

درمان تب یونجه کودکان در طب سنتی!!!

درمان تب یونجه کودکان در طب سنتی!!!

 تب یونجه

تب یونجه یا تب علفی شبیه به بیماری آسم است، با این تفاوت که واکنش حساسیتیدر این بیماری در غشای مخاطی بینی و پلکها ایجاد می شود، نه در سینه. به اینبیماری رینیت حساسیتی (alergic rhynitis) نیز گفته می شود. این بیماری موجب بروز علایمی از جمله عطسه، آبریزش بینی و سوزش و اشک آلود شدن چشم می شود. این نوع حساسیت معمولاً در فصل بهار و تابستان و در اثر حساسیت نسبت به گرده گلها، علفها و درختان ایجاد می شود. اکثر کودکان مبتلا به این حساسیت در اثر مسدود شدن مجاری بینی، تنفس دهانی دارند. معمولاً این بیماری تا قبل از ۵ سالگی بروز پیدا نمیکند و گاهی اوقات پس از گذشت مدتی به طور موقت متوقف می شود و یا برای همیشه بهبود حاصل می شود. کودکانی که نسبت به حیوانات و گرد و غبار داخل خانه حساسیت دارند، در هنگام بروز این بیماری دچار واکنش های شدیدتری می شوندکه به این حالت رینیت حساسیتی پایدار و یا دایمی میگویند.

آیا تب یونجه خطرناک است؟

اگر چه این بیماری به طور دورهای مشکل ساز می شود ولی هیچ گونه عوارض جدی ندارد.

علائم احتمالی تب یونجه

عطسه

آبریزیش بینی با ترشحات شفاف

اشک آلود شدن ، خارش و قرمزی چشم

در ابتدا باید چه بکنم؟

۱) اگر فرزندتان زیاد عطسه می کند، درجه  حرارت بدن او را به وسیله  حرارت سنج بگیرید تا مطمئن شوید دچار عفونتهایی از قبیل آنفلوآنزا و سرماخوردگی نشده باشد.

۲) فرزندتان را از خاراندن چشمانش برحذر دارید، زیرا مالیدن چشمها باعث شدیدترشدن حساسیت می شود. برای کاهش و تسکین حساسیت، چشم هایش را با آب سردشستشو دهید.

آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟

اگر فرزندتان دچار حساسیت شدید شده است و شدیداً بی قراری میکند و یا احتمالمی دهید دچار نوعی عفونت شده است، در اولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه کنید.

اقدامات پزشکی

– پزشک در صورت نیاز اسپری بینیضد آلرژی، شربت، قرص یا اسپری آنتی سیت را کاهش میدهد

-هیستامین تجویز می کند، تا واکنش های حساسیتی کاهش یابد.

-اگر حال کودکتان وخیم باشد. ممکن است پزشک برای تشخیص قطعی عامل حساسیت زا، یک سری آزمایش برای او بنویسد. در صورت شناسایی عامل اصلی حساسیت، پزشک داروساز می تواند برای حساسیتزدایی موقت، واکسن مخصوصی بسازد که با تزریق آن، کودک تا مدتی دچار واکنش های آلرژیکی شدید نمی شود. این واکسنها برای ایمنی دائمی کار ساز نیستولی تزریق آن به شکل دورهای و فصلی موثر است.

چه باید کرد؟

– کودک را تا حد ممکن از عوامل حساسیت زادور کنید، به طور مثال در هنگام گرده افشانی گل ها و گیاهان و هنگام درآمدن علفها فرزندتان را کمتر به طبیعت ببرید و او را از بازی در کنار علفها برحذر دارید.

– بالشی و رختخواب و لباس کودک را از جنس پر و پشم انتخاب نکنید، زیرا پشم و پر حیوانات حساسیت را تشدید میکند.

– تا حد ممکن خانه را به طور کامل گردگیری کنید. زیرا اگر کودک حتی نسبت به خود گرد و خاک حساسیت نداشته باشد، در هوای گرد آلود واکنش آلرژیکی او شدیدتر می شود.

– برای خارج شدن از منزل و یا به هنگام مسافرت، وسایل مورد نیاز را بسته بندی کنید تا در صورت بروز حساسیت دچار مشکل نشوید، این وسایل عبارتند از: دستمال کاغذی، قطرہ حساسیت چشمی ، حوله مرطوب، قطرہ بینی و داروهای تجویز شده  پزشک.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *