درمان جوشهای چرکی صورت در طب سنتی!!


درمان جوشهای چرکی صورت در طب سنتی!!

 درمان جوشهای چرکی صورت در طب سنتی!!

جوشهای چرکی صورت

جوش های چرکی صورت که به نام حبیب البلوغ و غرور جوانی هم خوانده میشود در زبان فرانسه به آن آکنه معمولی Acne Vulgaire میگویند.بعضی از متخصصین علت آن را ازدیاد مقدار تستوسترون (هورمون نر و ماده) در بدن می دانشد، اما عدهای از دانشمندان، علت اصلی آن را اختلالات  غدد تناسلی می دانند.این ناسازی که بیشتر در نوجوانان به هنگام بلوغ پیدا می شود. اغلب روی بینی و یا گونه و یا ایشانی و یا سینه و پشت آنان را میگیرد و موجب ناراحی می و روحی آنان میشود و اگر به این جوشها ور بروند و به آن دست برند. یا فشار دهند. بزودی چرکی شده و عفونت پیدا می کند و سر جوشها که نخست قرمز بوده، سفید و چرکی می شود و چرکی که از آن بیرون آمد سیاه می ماند و باعث ناراحتی روحی صاحب آن می شود.معمولا جوش های جوانی از سن هجده سالگی ظاهر شده و تا سن بیست پنج و سالگی و حتی سی سالگی می ماند و بعد از آن بکلی ناپدید شده و برطرف می گردد.بعضی از متخصصین که مطالعات دقیقی کرده اند عقیده دارند صددرصد کسانی که مبتلا به جوش غرور جوانی مې شوند از دوازده سالگی یا هجده سالگی به آن مبتلا می شوند و این جوش ها در جاهای مختلف بدن آنها و بیشتر در صورت آنان پیدا می شود و در اوایل سی سالگی برطرف می گردد. این بیماری در نواحی مختلف بدن جای گیر  می شود، مخصوصا در جاهایی که غده های چربی بدن متعدد و انبوه هستند، به این معنی که بیشتر درصورت، پشت و سینه ها جای می گیرند.

علل پیدایش جوش های غرور جوانی متعدد هستند

از قبیل عدم تعادل ترشح هورمون بوسیله غده ها که در موقع بلوغ غده هاچه در دختر و چه در پسر برای رشد کامل شروع به فعالیت می کنند و بیش از اندازه ترشح می نمایند و همین موضوع در بعضی از جوانان علت پیدایش جوشهای غرور جوانی می شود. دیگر از علل جوش های صورت رژیم غذایی نامتعادل از مواد چربی، نشاسته ای، قندی» می باشد. اختلالات هاضمه، ضربه و شوکهای عصبی و روحی یا یبوست مزاج گرایش به ترشح بی اندازه غده های ترشح چربی می شود و در بعضی از اشخاص هم علت پیدایش جوشهای غرور جوانی است. چه باید کرد؟ برای جلوگیری از جوش های غرور جوالی باید نظافت پوست را مراعات کرد، حمام آفتاب گرفت، و در هوای آزاد راهپیمایی و ورزش کرد و غذایی را مصرف کرد که از مواد مایع و سفت چربی حیوانی و گیاهی عاری و یا به اندازهٔ بسیار کم باشد؛ ادویه، نوشابه های الکلی و غیرالکلی گازدار قهوه، دخانیات (سیگار، قلیان و پیپ و خلاصه مصرف توتون به هر شکلی که باشد) شکلات، شیرینی های رنگارنگ از هر جنسی که باشد، باید از آن پرهیز کرد و پوست را باید با صابون سادهٔ رختشویی و یا صابون های طبی مخصوص شستشو داد .از نظر پزشکی، دادن اشعهٔ ماوراء بنفش و مصرف ویتامین A (آ) بسیار  موثر است .

یک نسخه گیاهی برای درمان جوشهای غرور جوانی از دکتر بولش

مواد زیر را تهیه و دم کنید: ۱- شاتره: ۱۰۰ گرم ۲- گل بنفشه (بنفشه وحشی ) ۱۰گرم ۳- قضیب ذهب: ۵۰گرم ۴- دندان شیر :۵۰  گرم یک قاشق سوپ خوری از مخلوط این گیاهان را در یک فنجان آب خیلی جوش مثل چای دم کنید و بیست و پنج دقیقه به حال خود بگذارید تا دم بکشد بعد آن را صاف کنید و بنوشید (هر روز سه فنجان از این دم کرده را باید بنوشید). به طور خلاصه جوشهای غرور جوانی در پسر و دختر که پیدا می شود باید به طور جدی به مقابلهٔ آن برخاست و نظافت پوست و رژیم غذایی و ورزش در هوای آزاد و راهپیمایی را ادامه داد تا زودتر ریشه کن شود. معالجه و درمان آن باید با صبر و حوصله پیش رود

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد