قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان جوش با گیاهان دارویی در طب سنتی
درمان جوش
درمان جوش

درمان جوش با گیاهان دارویی در طب سنتی

 درمان جوش با گیاهان دارویی در طب سنتی

درمان جوش

استفاده از گیاهان که تأثیرات متابولیک دارند به عنوان مثال جوشانده قاصدک، گزنه، و دمنوش یا جوشانده بنفشه  فرنگی میتواند باعث بهبودی سریع شوند در مورد جوشانده بنفشه فرنگی می توانید به صورت دوره درمان در طی چندین هفته مصرف کنید.

شست وشو با چای یا جوشانده بابونه و یا گل ارمنی (ضد عفونی شده) همراه با کمپرس و ماسکهای صورت به شکل زیر باعث کاهش عفونت میشوند: به این شکل که گل ارمنی (ضد عفونی شده) را با آب و یا آب لیمو به صورتخمیر شل در اورید، بعد آن را به صورت خود یا محلاجتماع جوش ها بمالید. آن را خشک کنید و بعد از خشک شدن در حدود ۱۵ دقیقه بشویید. روش درمانی دیگر استفاده به کارگیری برسهای خشک است که باید توسط برس های مخصوص پوست (خرید از داروخانه یا لوازم آرایش فروشی ها) انجام شود.

علت جوش

پیدایش آکنه یا جوش صورت ناشی از یک علت خاص نیست بلکه چندین عامل در پیدایش و شدت آن نقش دارند. ارث، میکروب ها، نوع غذا، مشکلات عصبی و روحی، تغییرات غددی هورمونی، نوع پوست، بهداشت صورت، مصرف برخی داروها و بعضی از بیماری ها از جمله عواملی است که در ایجاد این بیماری نقش دارد.
غدد سباسه به طور طبیعی در تمام سطح پوست گسترش دارند و مسئول چرب نگه داشتن سطح پوست می باشند. همچنین به علت دارا بودن بعضی مواد دارای خاصیت ضد میکروبی و قارچی هستند. این غدد در کف دست و پا و لـب وجود ندارند و بیشترین تراکم آنها در صورت ، سر، سینه و قسمت بالای پشت است.
به طور کلی شستشوی مکرر نواحی جوش به ویژه با صابون هایی که اسیدیته می باشند و از خود بقایایی به جا نمی گذارند در جلوگیری از تشکیل جوش جـدید تا حـد زیادی مؤثر است و در درمان نیز کمک کـننده می باشد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *