درمان جوش صورت با طب سنتی!


درمان جوش صورت با طب سنتی!

درمان جوش صورت با طب سنتی!

درمان دمل (جوش های چرکی زیر پوست) 

در صورتی که از وجود جوش چرکی (أذمل) مطمئن هستید به پزشک مراجعه نمائید. دکتر و بستر معتقد است در صورتی که دمل نرم باشد حاوی چرک و عفونت است و آمادهٔ نیشتر زدن و خروج عفونت است. درمان دملی در مراحل اولیه با کمپرس گرم و آنتی بیوتیک ممکن است دکتر مورفی می گوید زمانی که درد دمل طاقت فرسا شود مراجعه به پزشک ضروری است. به عبارت دیگر در صورتی که برآمدگی های دردناک جلدی پس از چند روز درمان از بین نرود باید به پزشک مراجعه شود.

در ادامه به شیوه های درمان اشاره می گردد.

استفاده از کمپرس آب گرم : با استفاده از کمپرس گرم و مرطوب هردو ساعت یک بار می توان درمان را تسریع کرد زیرا باعث می شود که عفونت به سطح پوست منتقل و آمادهٔ تخلیه گردد. او را در ای خودداری از فشار دادن جوش : دکتر پل زانویک (استاد داروشناسی مرکز داروشناسی دانشگاه تمپل در فیلادلفیا) می گوید نباید ذمل را فشار داد زیرا احتمال شکاف دمل و خارج شدن چرک و پخش شدن آلودگی در سطح پوست و رویش.جوش های جدید در منطقه می گردد دکتر مورفی معتقد است فشردن جوش و خارج کردن چرک از طریق فرد مبتلا بسیار خطرناک است زیرا امکان ورود میکروب به خون وجود دارد که در بعضی از موارد باعث عفونت قلب، مغز و حتی استخوان می گردد.با مصرف آنتی بیوتیک : دکتر مورفی معتقد است در صورتی که جوش مدت زیادی در پوست بماند و یا فرد با مشکل بازگشت آن روبرو باشد، احتمال دارد پزشک مصرف آنتی بیوتیک را تجویز کند. افراد مبتلا به جوش های شدید می توانند تحت درمان سیستماتیک آنتی بیوتیک قرار گیرند که مصرف آنتی بیوتیک به مدت ۱۲ هفته جهت ریشه کن کردن ترشحات میکروبی بینی است.

نکات کلیدی از :

میزان شیوع : حدود ۵ درصد افراد در سال به ناراحتی مذکور دچار می شوند. عوامل مؤثر: مردانی که به انواع دیابت، اضافه وزن و ضعف سیستم ایمنی دچارند و یا زیاد عرق می کنند و ترکیبات شیمیایی زیاد در بدن آنان تولید .می شود بیش از سایرین در معرض ابتلاء قرار دارندگروه سنی : ابتلاء معمولاً بعد از دوران بلوغ روی می دهد ولی به نظر می رسد سن نقش چندانی نداشته باشد. با جنسیت : مردان کمی بیشتر از زنان دچار جوش چرکی زیر پوست می شوند زیرا پرمو ترند و به دلیل انجام کارهای سنگین در امور روزمره بیشتر عرق می کنند.با مراجعه : در صورتی که جوش دردناک و بیش از حد بر روی پوست بماند مراجعه به پزشک خانوادگی یا متخصص امراض پوستی لازم است. در صورتی که با تب همراه باشد، وجود عفونت قطعی و لازم است بلافاصله مورد درمان قرار گیرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد