قالب وردپرس درنا توس
حالات حاملگی
حالات حاملگی

درمان حالات حاملگی…

درمان حالات حاملگی…

درمان استفراغ در دوران حاملگی

تخم شوید را با دو برابر تخم ترب مخلوط کرده، آسیاب کنید و سپس در رب انار حل کنید و روزانه به مقدار ۳ قاشق مرباخوری میل کنید. • میخک، هل غراب و کبابه چینی از هرکدام یک مثقال و یک استکان شکر را آسیاب کرده، روزانه سه قاشق مرباخوری میل کنید و از مصرف شربت انار شربت لیمو و شربت نعناع غفلت نکنید.

• قرنفل، قسط شیرین، هل رسمی، عود و جوز هندی از هرکدام یک مثقال را با ۲ مثقال مصطکی رومی آسیاب کرده، در شربت انار حل کنید و روزانه سه قاشق مرباخوری میل کنید.

• رنده شده سیب سرخ را با عسل مخلوط کرده،وبخورید

• حب القار، مرمکی، زرآوند، مقل ارزق، مصطکی، جنطیانا، کندرو صمغ عربی را از هرکدام یک مثقال تهیه کرده، آسیاب کنید، سپس با یک استکان عسل خمیر کرده، صبح و عصر به مقدار یک نخود میل کنید و از خوردن کلم، گل کلم، آبگوشت، اسفناج و کره پرهیز کنید.

• شش گرم دار فلفل را در ۲ استکان آب جوشانده سپس از صافی بگذرانید و برای رقیق شدن آن با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده، در سه نوبت بیاشامید.

• دو قاشق فرنجمشک را در ۳ لیوان آب به مدت ۳ دقیقه بجوشانید و ۳۰ دقیقه بگذارید دم بکشد، سپس آب و دانه ها را میل کنید.

نفخ شکم خانم های باردار

اگر در هنگام بارداری دچار نفخ شکم شده اید، باید از خوردن خیار، پیاز، بادمجان، برگ کلم، گل ورق کلم، گوجه فرنگی و غذاهای سرخ کرده، پرهیز کنید تا بهبودی حاصل شود و باز هم دچار نفخ نشوید.

ترش کردن خانم های باردار هنگام بارداری اگر دچار ترشی و سوزش معده و گلو شده اید، باید از خوردن چربی جات زیاد، ادویه جات، ترشیجات، چای، نوشابه و غذاهای سرخ کرده بپرهیزید و بعد از هر غذا اگر ترش کردید، نیم قاشق چایخوری جوش شیرین را با نیم لیوان آب سرد مخلوط کرده و بنوشید.

• نیم فنجان عرق نعنا را با آب مخلوط کنید و بنوشید و در صورتی که دچار فشار خون نشده اید، میتوانید نصف قاشق چای خوری پودر عصاره شیرین بیان را با آب آن مخلوط و میل کنید.

یبوست زن حامله

اگر در طول حاملگی دچار یبوست شده اید، هر روز صبح ناشتا، یک لیوان آب خالص بنوشید. قبل یا بعد از هر غذا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بخورید. هر روز صبح، ظهر و شب بعد از هر غذا نصف  استکان نوشابه کومبوچا بنوشید. هر شب چهار عدد انجیر خشک را در آب گرم بخیسانید و صبح ناشتا انجیرها را بجوید و بخورید، سپس آب آن را هم بنوشید.

شکسته شدن ناخن های زن حامله اگر در دوران حاملگی ناخن هایتان میشکند، باید از میوه جات تازه، سبزیجات تازه، آب لیموی  مرمری ،نمک دریایی (نمک یددار)، سوپ استخوان.

 

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *