قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / درمان خستگی با گیاهان دارویی!!!
درمان خستگی
درمان خستگی

درمان خستگی با گیاهان دارویی!!!

درمان خستگی با گیاهان دارویی!!!

خستگی

از جمله گیاهانی که به عنوان دارو یا وسیله تقویت کننده و از بین بردن احساس کسالت میتوان نام برد، استفاده از جوشانده ریشه پیچک صحرایی – پیچک سردسیری، (پیچک مناطق بسیار وسرد) سیر و جوانه گندم است. در مورد عدم توانایی خشکی و بیرمقی به علت پیری و گذر سن می توان از عصاره و یا دمکردهٔ گیاه به لیمو و یا بادرنجبویه یا زعفران مصرف مصرف نمودو از این طریق کمبود خون رسانی ویا اختلالات درگردش جریان خون در مغز را تسریع بخشید و از خستگی و کسالت جلوگیری نمود.

چند روش ساده اما اثربخش

در مورد افرادی که دچار ضعف و خستگی زودرس می شوند پیشنهاد می شود که از میوہ زردآلوی رسیده در فصل زردآلو میل کنند و در صورتی که فصل آن نیست، خشک شده زردآلو نیز به سبب ویتامینهای A و B و C و گلوکز برای اعصاب بسیار مفید بوده و باعث تقویت قوای شخصی می شود. مویز، کشمش و توت خشک نیز در صورتی که به صورت میان وعده های غذایی مصرف شوند، تأثیر بسیار مثبت و مفیدی دارند. برای آرامش اعصاب و رفع خستگی می توانید از جوشانده بابونه، به هر میزان که می توانید، طی روز میل کنید، اما در مورد خانمهای باردار به خصوص طی ماههای اول بارداری، پیشنهاد می شود، زیاد از آن مصرف نکنند.

ریشه پیچک صحرایی نه تنها باعث رفع خستگی و از بین بردن احساس ضعف می شود، بلکه باعث بالا رفتن و تقویت مودن سری دقت و هوشیاری و همجنین توانایی های فردی شده، به بازیافت. سلامتی و بهبودی نیز سرعت می بخشند.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *