قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان خون مردگی در طب سنتی!!
درمان خون مردگی
درمان خون مردگی

درمان خون مردگی در طب سنتی!!

درمان خون مردگی در طب سنتی!!

لخته شدن خون در عروق (فلبیت)، خون مردگی، تورم عروقی، گرفتگی عروق کرونر

ناخنک ۵۰ گرم ،رازیانه ۲۵ گرم ،آویشن ۲۵ گرم، ناخنک را نیمکوب کرده مخلوط نمایند دو قاشق غذاخوری در دو لیوان آب کمی جوشانده قبل از هر غذا دو استکان میل نمایند.

عرقیات درمانی: عرق آویشن، عرفی رازیانه، عرق سنبل الطیب، عرق گل گاوزبان، عرق زنبق، عرق بیدمشک (تخم شربتی یا تخم بادرنجبویه (فر نجمشک) ، پالوده  سیب سرخ)، پوره  سیر به پوره  لیموترش منهای هسته وپوست (روزی سه قاشق چایخوری بعد از غذا)، عرق زنیان، عرق کیالک، عرق بهار نارنج. میزان مصرف یک فنجان بعد از هر وعده غذا.

تجمع خون در موضع آسیب دیده که بر اثر خون‌ریزی در بافت نرم اطراف محل آسیب‌دیدگی حاصل می‌شود.

تشکیل خون مردگی در ورزش‌های پر برخورد یک آسیب شایع است که معمولاً پس از برخورد یا وارد شدن ضربه‌ای حادث می‌شود. در خون مردگی بر اثر تجمع خون در یک موضع باعث کنار راندن بافت سالم مجاور و نیز تشکیل شدن یک کپسول پر از خون در محل می‌شود.

به عبارت دیگر تجمع خون در داخل یک فضای محدود و در محل و اطراف محل آسیب دیدگی صدماتی مانند دررفتگی، پیچ خوردگی، کشش عضلانی و رباطی همیشه همراه با خون مردگی هستند.

به طور مثال، صدماتی مانند دررفتگی که یک آسیب له کننده است. که در آن بافت نرم بین منگنه‌ای که یک رویه آن را ضربه وارده و رویه دیگر را استخوان موجود در زیر بافت نرم تشکیل می‌دهد گیر می‌کند. در این حالت خون از رگ‌های له شده به میان بافت‌ها جریان می‌یابد و ایجاد تورم و تغییر رنگ می‌کند.

ناحیه اطراف صدمه در اثر تشکیل لخته خونی به شکل نیلی در می‌آیند.

سپس آرام آرام همراه با تجزیه خون جمع شده ناحیه به رنگ زرد مایل به قهوه‌ای تغییر خواهد کرد. و درست قبل از اینکه کاملاً جذب شود رنگی زرد مایل به سبز خواهد داشت.

تورم نیز بلافاصله پس از بروز صدمه ایجاد می‌شود.

خون مردگی به غیر از بافت محل آسیب دیده به سایر بافت‌های مجاور مانند عصب، زردپی‌ها، رباط‌ها، عروق و خود عضلات صدمه وارد می‌کند.

درمان خون مردگی شامل متوقف کردن خون ریزی بیشتری و سپس جذب کردن یا برداشتن خون لخته شده است که در اطراف محل آسیب دیدگی تجمع یافته‌اند می‌باشد.

فشارآوردن سریع و گذاردن یخ بر روی محل آسیب خون‌ریزی را قطع می‌کند و موجب کاهش تورم می‌شود.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *