قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / درمان زردزخم در طب سنتی!!!
زردزخم
زردزخم

درمان زردزخم در طب سنتی!!!

درمان زردزخم در طب سنتی!!!

زرد زخم

زرد زخم جزو امراض واگیردار و مسری است که اغلب اطفال و کودکان به ان مبتلا می شوند و اگر از گردوغبار محفوظ نگه داشته نشوند، این بیماری تمامیصورت را فرا می گیرد. ضمناً باید مواظب بود که روی زخم را نخارانید و دستکاری نکنید، چون سرعت انتشار ان به حدی است که اگر روی جوش و زخم را با دست خارش دهید و همان دست را به جای دیگری از بدن که سالم است بگذارید، فوری مکان دومی هم جوش زده و تولید زرد زخم می کند. این بیماری مخصوص کودکان  استن و بیشتر در صورت، چانه، گوشه لب، دهان گاهی هم در سر و دست مکان می گیرد. عامل اصلی این بیماری کندی کار کبد و ناراحتی کبد است که به علت خوردن غذاهای ناباب، کثیفی خون و لباس کثیف ایجاد میشود. ناگفته نماند در مدت معالجه تا آخرین روز بهبودی به طور کلی نباید آب سرد یا آب گرم به زخم ها زده شود. از غذاهای سرخ کرده و بوی سرخ کردنیها پرهیز کنید و در مدت معالجه باید سعی شود که از داروها و خوراکهایی که خون را صاف میکنند بیشتر استفاده شود، چون هرچه خون صاف تر شود زودتر بهبودی حاصل میگردد. همچنین در طول روز به جای تنقلات و آدامس های مضر و خوراکی های مهلک رنگ شده اند، در عوض این نوع مسمومات و آفاتی که به کودک می خورانید، هر روز مقداری عناب کوهپایه ای در جیب او بریزید تا به مرور تناول کند و اگر ترشیجات میل دارد گاهی به او زرشک یا آب زرشک بدهید تا حرارت بدن را فرو نشانده و خون را تصفیه کند و نیز روح را صفا و جلا بخشد. او را از دستکاری و خاراندن منع کنید. او نیز باید از شستن و گردوغبار نیز پرهیز کند. میتوان باعناب، کاهو، گشنیز و برگ چغندر و یا باجو، برنج، هویج، گشنیز و برگ چغندر سوپ تهیه کرده و مصرف کرد.

به طور کلی سه مورد باید در این بیماری مدنظر قرار گیرند:

۱- تصفیه خون،

۲ – بکار انداختن و تقویت کردن کبد،

۳ – رعایت بهداشت.

درمان گیاهی زردزخم

 • برای درمان آن نیز باید هر روز برای تمیز کردن آن از آب دمکرده  چوبک استفاده شود و مقداری آب هویج را با مقداری شیر مخلوط  کرده ، کمی نمک بزنید و به او بخورانید
 • هر روز گل خطمی را بپزید و روی آنها ضماد کنید
 •  وسمه، حنا، قمبلیله و مازوج را به نسبت مساوی نرم بسایید بعد باکره  گاو بی نمک یا روغن وازلین مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بمالید.
 •  روی آنها آب اکسیژنه بمالید یا روی آنها را با آب اکسیژنه شستشو دهید.
 •  جفت، پوست خشک شده  انار شیرین، بلوط، قمبلیله و مازوج را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با کرہ گاو بی نمک یا روغن وازلین یا مغز قلم گاو مخلوط کنید و روزی سه مرتبه روی آنها بمالید و با محلول میرکر کرم بسیار رقیق روی آنها را شستشو
 •  مردار سنگ نقره ای، مردار سنگ طلایی، سنگلاسرخ و زرنیخ طلایی شاخه از هرکدام ۵گرم، هر چهار قلم را در آتش گذاشته تا سرخ شوند و پس از سرد شدن آنها را نرم بسایید، بعد ۵ گرم حنا را با آنها مخلوط کنید، سپس چند عدد مغز بادام تلخ را بکوبید و با آنها مخلوط کرده و هرروز صبح، ظهر و شب مقداری از آن را روی زخم بگذارید.
 •  اکسید دوزنگ، روغن وازلین و لانولین را به نسبت مساوی با مغز قلم گاو مخلوط کنید و بمالید.
 •  روزی سه مرتبه روی آنها پماد هادکس بمالید.
 •  پودر تالک، اکسید دوزنگ وآب مقطر از هرکدام ۱۰ گرم، گلسیرین ۵۰ گرم و الکل ۲۰ گرم، همه را مخلوط کرده و به مرور بر زخمها بمالید.
 •  رزسین ۱گرم، سوفر ۵ گرم و الکل کامفر ۲۰ گرم. همه را مخلوط کنید و به وسیله  پنبه روی زخم ها بمالید
 • مقداری هویج را ریز رنده کنید بعد در تنطیف پیچده و روی آنها بگذارید.

شستشوی زردزخم

برای شستشوی زردزخم باید گل خطمی را بجوشانید و با آب صاف کرده آن شستشو دهید

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *