قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / درمان سردرد به علل مختلف با گیاهان دارویی!!
درمان سر درد
درمان سر درد

درمان سردرد به علل مختلف با گیاهان دارویی!!

درمان سردرد به علل مختلف با گیاهان دارویی!!

سردرد به علل مختلف

همانطور که قبلا شرح دادیم سردرد به علل مختلفی ایجاد میشود. اما گاهی بعد از استفراغ کردن زیاد یا بعد از فسد یا حجامت و خون گیری و یا ادرار زیاد یا بعد از خونریزی های بیش از حد از بینی یا خونریزی زیاد زنانگی و نفاس یا خونریزی های زیاد هنگام یائسگی و یا خونریزی بواسیر یا بعد از کم خوابی یا بی خوابی های زیاد و بیداری های مفرط یا هنگام شنیدن خبری بسیار ناخوشایند یا غم و اندوه زیاد در اثر زکام و نزله یا به علت گرسنگی ممکن است سردرد ایجاد شود. در این مواقع باید از غذاهای رقیق و مایعات استفاده شود. ماءالشعیر نوشیده شود، از گوشت پرندگان فربه، سوپ مرغ و جو یا آبگوشت هایی از گردن بزغاله شیرخواره تهیه و مصرف شود. حریره نشاسته میل شود. همچنین نشستن سر با آب گرم و مالیدن روغن بادام یا روغن کنجد یا روغن مغز قلم گاو و پیه مرغ بر سر مفید خواهد بود.

هر عاملی که باعث بالا رفتن فشار داخلی جمجمه گردد اعم از غذا، ضربه و هیجانات روحی ممکن است باعث سردرد شود. گاهی در اثر بویی خاص یا در اثر مشاهده اشیاء، ممکن است سردرد ایجاد شود. کسی که دچار سردرد باشد در اثر شنیدن صدایی و یا کوچکترین عامل محرکی ممکن است درد او شدت یابد. ممکن است گاهی بیماری از دیدن با روشنایی یا تاریکی یا تنهایی احساس آرامش و سکون کند. این گونه بیماران گاهی احساس میکنند که سرشان میخواهد  منفجر شود و چشم خود را بسته نگاه دارند.

• برای درمان این گونه سردردها تخم گشنیز، پوست هلیله زرد، اسطوخدوس هندی و گل محمدی از هر کدام ۲۰ گرم، ترنجبین ۱۰۰ گرم، همه را بسایید. در ۵۰۰ گرم عسل ریخته و هر صبح ظهر و شب یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید

• پوست هلیله کابلی، آمله مغشر، سنامکی از هر کدام ۱۵ گرم، همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید. بعد آن را با ۲۰۰ گرم عسل و یک لیوان شیر گاو مخلوط کنید و در یخچال نگهدارید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک استکان از آن را میل کنید

• مصطکی رومی و اسطوخدوس هندی از هر کدام ۱۰ گرم، رازیانه، آمله مغشر، پوست هلیله کابلی، پوست هلیله زرد و هلیله سیاه از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نیم کوب کرده و در یک و نیم لیتر آب بجوشانید تا حدود یک لیتر آن بماند. سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کنید. هر صبح ظهر و شب هر مرتبه یک فنجان از آن را بنوشید.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *