قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / درمان سردرد در اثر فشار خون در طب سنتی!!
سردرد در اثر فشار خون
سردرد در اثر فشار خون

درمان سردرد در اثر فشار خون در طب سنتی!!

درمان سردرد در اثر فشار خون در طب سنتی!!

سردرد در اثر فشار خون 

بیشتر مبتلایان به فشار خون دچار سردرد هستند، افرادی که مبتلا به فشار خون متغیرهستند زمانی که فشار پایین است از سردرد اثری نیست، علت سردرد در بالا بودن فشار خون انقباض یا پارگی عروق کوچک و یا تراوش مایع به درون فضای جمجمه است. این خطر همیشه موجود است که رگ های بزرگ پاره شده و منجر به فلج قسمتی یا همه بدن گردد.

سردرد هیستامینی

این سردرد را به وسیله تزریق هیستامین در حیوانات مکرر به وجود آورده اند که در نتیجه تزریق هیستامین سرخرگ های داخلی و خارج جمجمه گشاد شده، ابتدا فشار خون پایین آمده پس از چند دقیقه بالا می رود. پس از این سرخرگ های سر، بخصوص سرخرگه ای گیجگاهی در حالت اتساع و ضربان شدید باقی می مانند.

سردرد به علت یبوست

در بیشتر افرادی که مبتلا به یبوست هستند سردرد کهنه ای دیده می شود، علت این سردرد

را جذب مواد سمی روده ها به وسیله کبد میدانند گاهی همه سموم جذب شده خنثی نمی شود و ایجاد سردرد می کند. نظریه دیگری وجود دارد و آن این است که در زمان یبوست گاهی مقداری از پلاسمای خون وارد جگر می شود که این خود باعث کم شدن گردش خون درجمجمه شده سردرد به وجود می آید.

سردردهای خارج جمجمه ای

در بسیاری از سردردها از جمله سردرد هیستامینی، سردرد توکسیک (سردرد سمی) و سردرد میگرنی همزمان با اتساع سرخرگ های درون جمجمه سرخرگ های بیرون جمجمه نیز متساع می شود. اما مواردی دیده می شود که با وجود اینکه فقط سرخرگ های خارج جمجمه متسع شده اند سردرد وجود دارد، در این موارد اگر فشاری ” بر قاعده رگ متسع شده وارد شود سردرد تسکین می یابد، گرچه وجود اتساع عروقی را در این گونه موارد به علت وجود هیستامین میدانند اما هنوز عامل اصلی اینگونه سردردها شناخته نشده است.

مطلب پیشنهادی

داروهای ام اس

آشنایی باداروهای تعدیل کننده ی ایمنی بدن در بیماری ام اس

آشنایی باداروهای تعدیل کننده ی ایمنی بدن در بیماری ام اس   در واقع مقدار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *