درمان سرطان لوزالمعده چگونه است؟


درمان سرطان لوزالمعده چگونه است؟

درمان سرطان لوزالمعده چگونه است؟

سرطان لوزالمعده

سرطان لوزالمعده عبارت است از تشکیل سلول های بدخیم (سرطانی) در بافت های لوزالمعده. عوامل خطر احتمالی سرطان لوزالمعده عبارتند از: استعمال دخانیات؛ دیابت درازمدت؛ التهاب مزمن لوزالمعده؛ برخی بیماریهای ارثی (مانند پانکراتیت ارثی، سرطان غیرپولیپی کولون) و بعضی بیماری های دیگر

علایم سرطان لوزالمعده 

یرقاندرد (در قست فوقانی یا میانی شکم و پشت)کاهش وزن بدون توجیهخستگی تشخیص زودرس سرطان لوزالمعده به دلیل موجود نبودن علایم یا شباهت علایم به بسیاری از بیماری های دیگر و نیز مخفی بودن لوزالمعده در پشت معده، روده باریک، کبد، کیسه صفرا، طحال و مجاری صفراوی دشوار است.سرطان لوزالمعده به نام بیماری خاموش خوانده می شود، زیرا علائم آن در مراحل اولیه بیماری مشخص نمی شود. اما زمانی که سرطان پخش شد، در بالای شکم و پشت، درد دیده می شود. بعد از غذا خوردن و دراز کشیدن، درد بدتر می شود. دیگر علائم عبارتند از: زردی (یرقان)، ادرار تیره و مدفوع روشن، لخته خونی، سوء هاضمه، اسهال، تهوع، کاهش اشتها، کمبود وزن، خستگی، ضعف و افسردگی.

درمان سرطان لوزالمعده

از سه روش، یعنی جراحی، پرتودرمانی (رادیوتراپی) و شیمی درمانی تشکیل میشود. روش درمانی دیگر، عبارت است از زیست درمانی (بیوتراپی) که در دست بررسی قرار دارد.جراحی : اگر سرطان پخش نشده باشد، با عمل جراحی می توان سرطان را درمان کرد. اما سرطان پانکراس وقتی تشخیص داده می شود که سلول های بدخیم پخش شده اند. اگر تومور بیش از اندازه بزرگ باشد، می توان با عمل جراحی آن را بیرون آورد.- پرتودرمانی : بعد از جراحی، پرتودرمانی نیز کمک به از بین بردن سلول های سرطانی باقیمانده می کند. پرتودرمانی به تسکین درد و مشکلات گوارشی ناشی از توده بزرگ سرطانی کمک می کند.- شیمی درمانی : هنگامیکه تومور از لوزالمعده خارج شود، شیمی درمانی استفاده می شود. شیمی درمانی، یک درمان خوب برای سرطان هایی است که پخش شده اند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد