قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / درمان سرفه با گیاهان دارویی مختلف!!
سرفه
سرفه

درمان سرفه با گیاهان دارویی مختلف!!

درمان سرفه با گیاهان دارویی مختلف!!

  • شیر – رازیانه – عسل

شیر،رازیانه و عسل سرفه را درمان و برونش ها را پاک می کند.

طرز تهیه و روش مصرف: 1/4لیتر شیر پرچرب را با دو قاشق چایخوری پودر رازیانه بجوشانید، سپس ان را صاف کنید و وقتی به دمای مناسب برای نوشیدن رسید با دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی شیرین کنید. روزانه دو لیوان از آن را به صورت داغ بنوشید. (این درمان برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست.)

  • نمک امس با عسل و پیاز

نمک امس (قابل تهیه از داروخانه) با عسل و پیاز داروی بسیار مؤثری برای درمان سرفه است.

طرز تهیه و روش مصرف: یک عدد پیاز کوچک خرد کرده را با صد گرم عسل طبیعی حدود پنج دقیقه گرم کنید (این مخلوط نباید بجوشد)، پس از سرد شدن سه قاشق چایخورینمک امس را به آن اضافه کنید. روزانه سه بار یک قاشق چای خوری از آن را میل کنید. (این درمان برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست.)

  • ترب و عسل، ترب کوهی و عسل

این داروهای طبیعی برای درمان سرفه، آسم و سرماخوردگی توأم با تب توصیه شده اند.

طرز تهیه و روش مصرف: سه قاشق غذاخوری ترب یا یک قاشق چایخوری ترب کوهی رنده شده را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. روزانه سه تا پنج و هر بار یک قاشق چایخوری از آن را میل کنید. (برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست.)

  • ترب کوهی – پیاز – عسل

این داروی خانگی نیز برای درمان سرفه مؤثر است.

 طرز تهیه و روش مصرف: یک قاشق غذاخوری ترب کوهی تازه رنده شده را با پنج قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری پیاز ریز خرد شده را به ان اضافه کنید، سپس پنج قاشق غذاخوری آب را روی مخلوط بریزید و آب پز کنید. پس از سرد شدن روزانه پنج بار یک قاشق چایخوری از آن میل کنید. (برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست.)

  • شربت پیاز یا سیر

این شربت یکی از نسخه های قدیمی مادربزرگم است و سرفه ای را که معمولاً شبها بیمار را گرفتار می کند درمان می نماید.

طرز تهیه و روش مصرف: یک عدد پیاز یا دو عدد سیر را بسیار ریز خرد کنید و با سه قاشق غذاخوری شکر، نبات یا عسل مخلوط کنید و با نصف لیوان لیتر آب به مدت ده دقیقه بجوشانید. پس از گذشت یک ساعت آن را از صافی رد کنید. روزانه چندین مرتبه یک تا دو قاشق چایخوری از آن را میل کنید. (برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست.) این نسخه را میتوان با افزودن یک قاشق چایخوری ترب کوهی برای درمان آسم، یک قاشق چایخوری آویشن برای درمان برونشیت و یک قاشق چایخوری پودر خشک ریشهٔ گل پامچال برای درمان سرفهٔ دوران سالمندی تکمیل نمود. مقدار مصرف آنها همانند نسخهٔ اصلی است. (این درمان برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست.)

  • قطرهٔ آمونیاک و بادیان رومی (آنیسون)

قطرهٔ آمونیاک و بادیان رومی (قابل تهیه در داروخانه) یکی از داروهای مؤثر برای درمان سرفه و برونشیت است که امروزه ناعادلانه به ورطهٔ فراموشی سپرده شده است.

 روش مصرف: روزانه چندین بار بیست قطره را با مقدار کمی آب بنوشید و یا بیست قطره را روی یک حبه قند بچکانید و بخورید. (افراد مبتلا به دیابت فقط با آب مصرف نمایند.)

 

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *