قالب وردپرس درنا توس
درد لثه از گرمی و حرارت
درد لثه از گرمی و حرارت

درمان سریع درد لثه

 درمان سریع درد لثه

هنگامی لثه ها  درد میگیرند که معیوب شده  باشند.

برای از بین بردن و فاسد کردن لثه ها، مسواک های معمولی و ارزان قیمت از همه چیز بدتر میباشند. زیرا مسواکی که موهای زبری دارد، در موقع مسواک زدن موهای آن گاهی در داخل لثه میشکند. مانند سبوس جو که داخل نان باشد، موهای مسواک ارزان قیمت با جنس نامرغوب در زیر لثه جا میگیرند و بعد آبسه کرده، ایجاد عفونت میکند و دهان بدبو و عفن می شود، در نتیجه شخص دچار درد لثه نیز میگردد. پس سعی کنید از مسواک با جنس مرغوب استفاده کنید، در غیر این صورت تا می توانید با پنبه یا انگشتان خود مسواک کنید

گاهی نیز به علل مختلفی بن دندان ها و لثه بیمار میگردد و باعث خونریزی و درد میشود که ممکن است انسان آن را با پیوره اشتباه گیرد. در صورتی که باید قبلاً بر روی مزاج خود امتحان کند و بفهمد کهمنشا آن از حرارت است یا از رطوبت. اگر از رطوبت بوداول رطوبت را برطرف کرده، سپس به طریق زیر به درمان پرداخت.

اگر درد از رطوبت و سردی بود پوست هلیله ی زرد را نرم ساییده با عسل مخلوط و تا یک هفته روزی سه بار لثه را با آن شستشو دهید.

  •  کف دریا، گلنار فارسی و سماق را به طور مساوی مخلوط و نرم بسایید. بعد از هر غذا و پس از شستن  دهان بوسیله ی انگشت آغشته به آن لثه ها را مالش دهید
  • روزی ۸ مرتبه لثه ها و بن دندان را با گلاب و عرق تمشک به وسیله ی انگشتان شستشو و مالش دهید

درد لثه از گرمی و حرارت

  • اگر درد لثه از گرمی و حرارت بود سماق را نرم بسایید و بعد از هر غذا به وسیله ی انگشت آغشته به آن روزی سه مرتبه لثه ها را مالش دهید.
  • کلرات دو بتاس را به اندازه ی ۳ گرم با مقدار نیم لیوان آب گرم مخلوط و روزی ۳ مرتبه در دهان مزمزه ه تنتور را به پنبه آغشته و به لثهها بمالید.
  •  گل ارمنی را نرم بسایید و با ذغال چوب درخت انگورساییده شده مخلوط و روزی ۳ مرتبه به لثه ها بمالید.
  • سماق، طباشیر صدفی، تخم گشنیز، پوست هلیله ی زرد، جوش شیرین و گلنار فارسی را به مقدار مساوی مخلوط و نرم بسایید و روزی سه مرتبه پس از صرف غذا بر لثه ها بپاشید و کمی بگذارید روی ان ها بماند.
  • گلنار فارسی را نرم بسایید و بر لثه ها مالش دهید
  • خاک شیر تلخ را نرم بسایید و با پوست انار خشک و ساییده شده مخلوط و پای لثه ها بمالید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *