درمان سر درد ها با طب سنتی!!


درمان سر درد ها با طب سنتی!!

درمان سر درد ها با طب سنتی!!

سردرد با مبداء کبدی

درد طرف راست سر وجود آفت و آسیب در کبد مثل سنگ کیسه صفرا، تورم کیسه صفرا، عفونت های مجاری صفراوی، یرقان ها و بیماری های دیگر کبدی را نشان می دهد. درمان: رب انار، آب انار، آب آلو، آب غوره، عرق کاسنی، آب سرد و اگر به توانند نان را در سرکه خورد کرده میل نمایند.

سردرد با مبداع بیماریهای طحال

علائمسردرد با مبداع بیماریهای طحال

دردسر بیشتر در طرف چپ خودنمایی می کند و ضعف و درد در طرف چپ شکم زیر اخرین دنده  درمان سردرد با مبداع بیماریهای طحال

در اینجا نیز نان و سرکه مفید است. خیار دشتی یا کمبیزه کبر و عرق پودینه به صورت مخلوط روزی ۲ استکان صبح و عصر میل نمایند و معالجه بیماری های کبد را دنبال کنند.سردرد با مبداء بیماریهای رحمی، کلیه، حجاب حاجز و روده ها که در بیماری های رحمی کمبود خون حیض و درد وسط و جلو سر، کلیویها دردشان در پشت سر و در حجاب حاجز (دیافراگم) درد در وسط سر مایل به جلو، در مبتلایان به بیماری های روده ای درد در قدام نزدیک پیشانی است. درمان: درمان اینگونه سردردها را بایستی به از بین بردن مبداء اصلی آن پرداخت و در درمان عضو معیوب کوشید،

سردرد با مبداع ضعف دماغی

در اینجا علائمی مانند کدورت حواس، ظهور آفت در رفتار و اعمال دماغ، اختلال درتخیل افکار، وجود هیجان و ناآرامی و پیدایش سردرد به هنگام تحریک و تهییج برای صاحب انمانند شنیدن صداهای شدید بوییدن بوی های مختلف.درمان: تقویت دماغ نمایند، گوشت پرندگان با نخود پخته و کمی زعفران و دارچین و گلاباضافه نموده میل نمایند. کمپوت میوه ها و شربت صندل به کار ببرند، روغن گل یا گلاب و کمیسرکه بر سر به مالند. قرنفل را نرم کوبیده در گلاب حل کرده به سر به مالند. سیب، عنبر، گلاب بویند در بهبودی مزاج و پاکسازی آن به کوشند و از نسخه زیر استفاده نمایند.

نسخه:

مغز بادام ۵۰ گرم گل بنفشه ۵ گرم مغز گردو ۵۰ گرم تخم گشنیز ۵ گرم مغز پسته ۵۰ گرم گل سرخ ۵ گرم مغز فندق ۲۰ گرم شکر ۲۵۰ گرم گل گاوزبان ۵ گرم همه را نرم کوبیده، روزی سه قاشق غذاخوری میل نمایند. (به صورت قائوت)

نسخه دیگر:

مغز بادام ۶۰ گرم گل سرخ ۱۰ گرم خشخاشیں ۵ گرم نبات ۲۵۰ گرم شاه دانه ۵ گرمهمه را نرم کوبیده روزی سه قاشق مرباخوری کف لمه نمایند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد