قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / درمان ضربه به کلیه و مثانه!!
ضربه به کلیه
ضربه به کلیه

درمان ضربه به کلیه و مثانه!!

درمان ضربه به کلیه و مثانه!!

کلیه و مثانه

کلیه توسط دنده ها و عضلات پشت به خوبی در برابر آسیب محافظت می شود. با این حال این عضو ممکن است در اثر وارد شدن ضربه به بدن بخصوص هنگام تصادف یا ورزش های پر برخورد، آسیب ببیند که شایع ترین علائم آن درد در ناحیه پشت، کمر و وجود خون در ادرار است.

آسیب های کلیه و حالب معمولا خود به خود بهبود می یابند اما بیمار احتمالاً در بیمارستان تحت نظر قرار خواهد گرفت تا از عدم خونریزی داخلی اطمینان حاصل شود. در صورتی که به احتمال ضعیف، بهبود حاصل نشود برداشتن کلیه ضرورت می یابد. وارد شدن ضربه به مثانه بسیار نادر است زیرا این عضو به خوبی توسط استخوان های لگن محافظت می شود اما در صورت پاره شدن، ترمیم آن بسیار ضروری و مهم است.

افتادگی مثانه در زنان بیشتر به دلیل بارداری و برداشتن اجسام سنگین شایع است که با جراحی ترمیم می شود.

کلیه توسط دنده‌ها و عضلات پشت به‌خوبى در مقابل آسیب محافظت شده است. با این حال این عضو ممکن است در اثر وارد شدن ضربه به بدن مخصوصاً هنگام تصادف خودرو یا ورزش‌هاى برخوردی، آسیب ببیند. شایع‌ترین علائم درد پشت و کمر و وجود خون در ادرار (خون ادراری) است. آسیب‌هاى کلیه و حالب معمولاً خودبه‌خود بهبود مى‌یابند. شما احتمالاً در بیمارستان تحت نظر قرار خواهید گرفت تا از عدم خونریزى داخلى اطمینان حاصل شود. اگر به احتمال ضعیف بهبودى حاصل نشد، ممکن است برداشتن کلیه ضرورت یابد. شما مى‌توانید تنها با یک کلیه به زندگى طبیعى و سالم خود ادامه دهید، زیرا کلیهٔ باقى‌مانده به‌طور جبرانى بزرگ مى‌شود.

وارد شدن ضربه به مثانه نیز نادر است زیرا این عضو به‌خوبى توسط استخوان‌هاى لگن محافظت مى‌شود. در صورت پاره شدن مثانه ترمیم از طریق جراحى ضرورى است. وارد شدن ضربه به پیشابراه معمولاً خودبه‌خود بهبود مى‌یابد.

مطلب پیشنهادی

ناراحتی های ادراری

درمان گیاهی ناراحتی های ادراری

درمان گیاهی ناراحتی های ادراری   بابا آدم ۱/۵ قاشق غذاخوری از ریشه گیاه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *