قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / درمان ضعف اعصاب با گیاهان دارویی!!!
درمان ضعف اعصاب
درمان ضعف اعصاب

درمان ضعف اعصاب با گیاهان دارویی!!!

درمان ضعف اعصاب با گیاهان دارویی!!!

 درمان ضعف اعصاب

به منظور بر طرف کردن ضعف اعصاب (نوراسنتی)، ۱۵ تا ۲۰ گرم برگ یا شاخه های گلدار مریم گلی را در یک لیتر آب جوش ۱۰ دقیقه دم کرده، بعد آب آن را با عسل شیرین کنید و پس از هر غذا یک فنجان بنوشید.

سیب سرخ رنده شده را با عسل شیرین کنید وبخورید.

• شصست گرم ریوند چینی را نرم بسایید و در یک لیتر آب انگور سیاه یا نوشابه کومبوچا بریزید و ۴۰ گرم دارچین ساییده شده به آن اضافه کنید تا به مدت ۸ روز بماند، قبل از هر غذا یک استکان بنوشید.

• پنجاه گرم گل، برگ و ساقه های ریحان را در یک لیتر آب جوش ۱۲ دقیقه دم و صاف کنید. سپس آب آن را با عسل شیرین کرده و بعد از هر غذا یک استکان بنوشید. ضمناً از خوراکیهایی پرهیز کنید مانند: سیب ترش، سرکه و سماق. در ضمن از خوراکیهایی که ضد ضعف و اعصاب است بیشتر استفاده کنید. مانند: انگور شیرین فراوان، سیب درختی شیرین و قرمز با پوست یا رنده شده آن مخلوط با عسل و کمی زعفران، آلو، آلوچه، آب هویج، بادام پوست کنده، کشمش، پیاز، برگ کلم، نعناع سبز، عسل، شیرین بیان.

از تشخیص درست تا درمان

از آنجا که بسیاری از علائم و نشانه های ضعف اعصاب با هر یک از اختلالات شایع روانشناختی چون اضطراب، افسردگی و اختلالات شبه جسمی همپوشانی دارد، تشخیص این بیماری حتی برای متخصص اعصاب و روان نیز دشوار است. پس این اختلال در صورت درمان نشدن، معمولا به صورت مزمن در می آید و بیمار را دچار ناتوانی های جسمی جدی تری خواهد کرد.

بررسی ها نشان داده است که بروز ضعف اعصاب در نوجوانی و دوران میانسالی بسیار شایع است و حتی مورد شناسایی قرار نگرفتن و درمان نشدن این اختلال در دوران کودکی می تواند در قالب بروز مشکلاتی در کارکرد تحصیلی نظیر گرفتن نمرات پایین و مدرسه گریزی بروز پیدا کند.

در بزرگسالی درمان نشدن این اختلال می تواند به تخریب عملکرد شغلی فرد منتهی شود یا ممکن است بیمار را چنان ناتوان کند که کار کردن برایش غیرممکن شود.همچنین روابط اجتماعی و زناشویی، بیمار را دچار مشکل خواهد کرد.

دکتر معتمدی حتی به بروز نشانه هایی چون اختلال در کارکرد جنسی بیماران دچار ضعف اعصاب اشاره کرده و می گوید: بروز اختلالات جنسی در کنار گرگرفتگی، ضعف حافظه، بدبینی، کاهش تحمل به صدا و نور، سوء هاضمه، تپش قلب، مشکلات گوارشی، تعریق بیش از حد و احساس نگرانی و ناامیدی از دیگر نشانه هایی است که می تواند به تشخیص صحیح ضعف اعصاب یا خستگی روحی کمک کند.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *