قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان فرورفتگی ناخن در گوشت!!
فرورفتگی ناخن در گوشت
فرورفتگی ناخن در گوشت

درمان فرورفتگی ناخن در گوشت!!

درمان فرورفتگی ناخن در گوشت!!

فرورفتگی ناخن در گوشت

لبه یک ناخن در پا رشد کرده و به داخل گوشت در یک یا هر دو طرف انگشت، به زیر انحنا پیدا میکند وپوست اطراف را برش می دهد و باعث التهاب و گاهی اوقات عفونت می شود. این وضعیت که با شیوع بیشتر، انگشت بزرگ را درگیر می کند، اغلب به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب است که بر روی یک ناخن که به روش غلط کوتاه شده است، فشار وارد می کند. در بعضی موارد ضایعه می تواند منجر به رشد بیش از حد پوست اطراف ناخن شده، به طوری که قسمتی از ناخن را دربرگیرد. بهداشت بد در پا هم می تواند خطر عفونت را افزایش داده و منجر به التهاب شود.

علایم فرورفتگی ناخن در گوشت

علایم ناخن در گوشت ممکن است شامل موارد زیر باشند:

-درد، قرمزی و تورم اطراف ناخن پا

– پوستآسیب دیده در لبه ناخن که ممکن است دچار ترشح مایع شفاف و چرک یا خون نیز بشود.

به محض اینکه متوجه شدید ناخن پایتان به طرف داخل رشد کرده باید با پزشک مشورت کنید زیرا این احتمال وجود دارد که انگشت پایتان عفونی شود.

درمان چیست؟

شما میتوانید درد یک ناخن در گوشت را با قرار دادن پایتان در آب نمک ولرم سه مرتبه در طول هر روز و استفاده از مسکن ها تخفیفی دهید. باید با پوشاندن انگشت مبتلا توسط یک گاز خشک وتمیز از ان محافظت کنید. در صورتی که در عرض چندروز هیچ بهبودی مشاهده نشد باید با پزشک مشورت کنید. اگر ناخن تان عفونت کرده باشد. پزشک ممکناست آنتی بیوتیکهای خوراکی یا آنتی بیوتیکهایموضعی تجویز کند.

ضربه خوردگی ناخن

  • اگر ناخن دچار ضربه خوردگی شده است، باید مقداری نیل را در آب حل کنید، بعد پارچه ای بر آن آغشته کرده و روی آنببندید و هنگام دفع ادرار نیز روی آن کمی ادرار بریزید.
  • انزروت، کندر و تخم مرو را به نسبت مساوی نرم بکوبید و با آب گرم خمیر کرده و روی آن ضماد کنید.
  •  روزی دو یا سه مرتبه یک پیاز را در خاکستر گرمیا کنار آتش یا داخلی فر بپزید و انگشت را داخل آن قرار دهید و روی آن را ببندید

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *