قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان قارچ های پوستی را بدانید!!!
قارچ های پوستی
قارچ های پوستی

درمان قارچ های پوستی را بدانید!!!

درمان قارچ های پوستی را بدانید!!!

درمان قارچ ها

درمان خود را به سرعت و زمانی که اولین نشانه های ابتلا به قارچ پوستی نمایان شد، مانند سرخی، رطوبتو پوسته شدن آغاز کنید. داروهای ضد قارچ را نه تنها میبایست روی منطقه با ناحیهای مبتلا شده استفاده کنید، بلکه ناحیه  اطراف محل را نیز باید در نظر داشته باشید، زیرا در این محیطها نیز قارچ یافت می شود.

تأثیرات دلخواه را شما تنها زمانی میتوانید به دست آورید که به صورت دائم و سر وقت استفاده کردن و میزان تجویز شده آن توسط پزشک و یا در صفحه یا برگه همراه دارو قید شده را به خاطرداشته و رعایت کنید. به این نکته مهم توجه داشته باشید که دورهای درمان داروها را باید تا آخر ادامه دهید، حتی اگر عوارض پوستی و آثار آن بر طرف شده باشد. حداقل یک الی دو هفته بعد از آن، باید دارو راهمچنان مصرف کنید. درمان قارچ دهان یک مورد خاصی است. داروهایکه حاوی نیستاتین هستند. برای درمان این نوع قارچ ها استفاده میشوند. البته این داروها بسیار تلخ هستند و به احتمال زیاد تولید تهوع می کنند، البته تنها مزهای آن بد است و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. برای این که در درمان خود موفق باشید باید محلول ضد عفونی کننده این نوع از قارچ ها را چهار تا شش مرتبه در روز (شیر خواران نیم تا یک میلی لیتر) و کودکان و بزرگسالان یک میلی لیتر در دهان بریزید و یا به صورت اسپری در دهان بپاشید. اینمایع باید در حد امکان به مدت طولانی در دهانبمانند و در دهان چرخانده شود و بعد در نهایت از دهان خارج شود.

علائم قارچ پوستی
این علائم بستگی به نوع عفونت قارچی و قسمت درگیر بدن دارد. قارچ پوستی می‌تواند باعث بروز بثورات پوستی قرمزرنگ، پوسته پوسته و خارش‌دار شود و به نظر می‌رسد که پوست خشک است.
عفونت قارچی پوست سر می‌تواند منجر به ریزش مو شود. بثورات پوستی ناشی از قارچ ممکن است با علائم سایر مشکلات پوستی مانند پسوریازیس و اگزما اشتباه شود.

عوامل خطر
در موارد زیر، احتمال ابتلا به عفونت قارچی زیاد می‌شود:
– اگر به تازگی آنتی بیوتیک دریافت کرده‌اید.
– اگر استروئید دریافت کرده‌اید.
– دیابت دارید.
– افزایش وزن دارید.
– قبلا دچار عفونت قارچ پوستی بوده‌اید.
– سیستم ایمنی ضعیفی دارید.
– پوستتان مرطوب است.
– اگر بدن خود را بعد از عرق کردن و یا دوش گرفتن، خشک نمی‌کنید.
اگر لباس‌های تنگ و پلاستیکی بپوشید، عرق نمی‌تواند از روی سطح پوست تبخیر شود، لذا پوست مرطوب می‌ماند و امکان ابتلا به قارچ پوستی زیاد می شود
انتقال عفونت قارچی پوست

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *