قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / درمان قطعی بیماریهای چهار هاضمه در طب سنتی
بیماریهای چهار هاضمه
بیماریهای چهار هاضمه

درمان قطعی بیماریهای چهار هاضمه در طب سنتی

درمان قطعی بیماریهای چهار  هاضمه در طب سنتی 

بیماریهای چهار  هاضمه

images-11

  • برای درمان بیماری های جهاز هاشمه هر روز یک قاشق غذاخوری گل بابونه  شیرازی را دم کنید، آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید.
  • بیست گرم سوسنبر را در یک لیتر آب جوش دم کنید و بعد از هر غذا یک فنجان از آب ان را بنوشید.
  • یک سفیده  تخم مرغ تازه و خام را بدون زرده، در ظرفی آنقدر هم بزنید تا کف کند. بعد از پارچه  نازکی بگذرانید، سپس به تدریج دو تا سه قاشق آب جوشیده  خنک شده به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید برای طعم بهتر آن کمی آبلیمو و مقداری شکر اضافه کرده و بخورید.
  •  پرسیاوش، بابونه   شیرازی، پوست هلیله   زرد، شاه تره، افسنطین، گل نیلوفر، سورنجان، ریشه ی اریسا، ریشه ی شیرین بیان، زیره   کرمانی و بادرنجبویه از هر کدام ۱۰ گرم همه را مخلوط و نیم کوبا کرده، به ۱۲ قسمت مساوی تقسیم کنید، هر قسمت از آن را در یک روز صبح بجوشانید و آب صاف کرده  آن را قبل از صبحانه بنوشید.

 درمان گیاهی قولنج معده : برای درمان قولنج معده، زعفران شش نخود، مرمکی 2گرم، قسط شیرین و زرآوند از هرکدام ۵ گرم، ریوند چینی، دارچین و اذخرمکی از هر کدام ۱۰ گرم، انیسون، تخم کرفس و عصاره شیرین بیان از هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط و نرم بسایید. قبل از هر وعده غذای روزانه یک قاشق شربت خوری از آن را با آب میل فرمایید.

درمان گیاهی کولیت: برای درمان کولیت معده، زعفران شش نخود، مرمکی ۲ گرم، قسط شیرین و زرآوند از هر کدام ۵ گرم، ریوند چینی، دارچین و اذخرمکی از هر کلام ۱۰ گرم، انیسون، تخم کرفس و عصاره شیرین بیان از هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط و نرم بسایید و قبل از هر وعده غذای روزانه یک قاشق شربت خوری از آن را با آب میل فرمایید.

 پنجاه گرماگیرترکی را بسیار نرم بکوبید و با مقداری عسل مخلوط کنید و در جای نسبتاً گرم نگهدارید و هر صبح، ظهر و شب بعد از هر غذا یک قاشق شربت خوری میل شود.

زیاد کردن اسید معده با گیاهان دارویی: برای زیاد کردن اسید معده، سیر، سرکه، پرتقال، سیب درختی، گوجه فرنگی، فلفل سبز را با هم مخلوط و میل کنید. همچنین عسل با آب سرد قبل از غذا یا انگورفرنگی فراوان با شکر صبح ناشتا، بسیار مفید است.

کم کردن اسید معده با گیاهان دارویی: برای کم کردن اسید معده، خوردن کمی عرق نعناع بعد از غذا مفید می باشد.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *