قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / درمان قطعی فشار خون با خرمالو کال یا نرسیده
درخت خرمالو
درخت خرمالو

درمان قطعی فشار خون با خرمالو کال یا نرسیده

درخت خرمالو

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی خرمالو است . خرمالو  گیاهی است از خانواده ی Ebenaceae، درختی دارد به ارتفاع چهار تا پنج متر که دارای برگ های ساده، کامل، متناوب، بیضی، نوک تیز، بدون دندانه و به رنگ سبز حنایی می باشد. گل های آن کوچک در گروه چندتایی یا منفرد به رنگ سفید با حاشیه ی زردرنگ است. میوه ی آن شلغمی شکل می باشد به رنگ سبز که کم کم نارنجی و پس از رسیدن قرمز تیره می شود و اندازه ی آن به ابعاد گوجه فرنگی و کمی شبیه آن است، گوشت میوه ی آن در حالت نارس گس و پس از رسیدن نرم و شیرین می شود و اگر موقع خوردن پوست نازک روی آن کنده شود، شیرین تر و مطبوع تر می گردد، نوعی از میوه ی آن بدون هسته و نوعی دارای هسته می باشد. این درخت بومی چین و ژاپن است و در ایران به طور پرورشی و پیوندی تکثیر می شود.

نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از  :فرمنی – فرمونی.

خرمالو

نام های دیگر خرمالو : اندوخرما – انجیر خرما – آمبرو-اربه -خرمندی – خروندی،

ترکیب شیمیایی: در هر یکصد گرم قسمت قابل خوردن خرمالو مواد زیر وجود دارد: آب ۷۸ گرم – پروتئین ۰/۷ گرم – چربی ۰/۴ گرم – هیدرات کربن ۱۹/۷ گرم – کلسیم ۶ میلی گرم – فسفر ۲۶ میلی گرم – سدیم ۶ میلی گرم – پتاسیم ۱۷۴ میلی گرم – تیامین ۰/۰۳ میلی گرم – رایبوفلاوین ۰/۰۲ میلی گرم -| نیاسین ۰/۱ میلی گرم – انرژی غذایی ۷۷ کالری – مواد فناونوئید -استراژتین – زاکسانتین – پنتوزان – ساکاروز – آراپینوز- کاروتن – تانن – تری اوکسی بنزول – تری اوکسی بنزوئیک اسید – مالیکا اسید – یک اسیداز.

ویتامین ها: A ۲۷۱۰ واحد بین المللی  C 11 – B    میلی گرم در ان وجود دارد.

خواص خرمالو:

آن را بخورید قابض است ،معده را تقویت می کند،سکسکه را آرام می سازد ،نرم کننده ی سینه است

کاسبرگ  خرمالو  را بجوشانید، بعد آب صاف کرده ی آن را بنوشید. برای معالجه ی سرفه های سخت و تنفس سخت یا عسرالنفس نافع است، برای تسکین تهوع مفید می باشد.

درمان گیاهی فشارخون 

شیره خرمالو کال برای پایین آوردن فشار خون بالا خیلی مؤثر است، خونریزی را بند می آورد، مانند ملین عمل می کند، ورم و التهاب بواسیر را فرو می نشاند، داروی مؤثری برای تیفوس و تیفوئید است.

درمان گیاهی چاقی 

گل خرمالو آن را دم کنید و آب صاف کرده اش را بنوشید. مقوی معده است، ضدقی و تهوع می باشد، ضد چاقی است، سرفه را تسکین می دهد.

 برگ خرمالو

آن را بجوشانید و آب صاف کرده  آن را بنوشید. تب بر است، سرفه را تسکین می دهد.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *