درمان مشکلات جنسی زنان مبتلا به ام اس


درمان مشکلات جنسی زنان مبتلا به ام اس

درمان مشکلات جنسی زنان مبتلا به ام اس

 

ابتدا خانم ها

ابتدا به خبرهای بد میپردازیم: در این زمینه هیچ راه حل سحرآمیزی در دستمان نیست. اگرچه سازندگان داروی ویاگرا (Viagra) (سیلد نافیل: Sildemail) خیلی سعی کردند تا مؤثر بودن این دارو را در زنان و همینطور مردان ثابت کنند، ولی تحقیقاتشان را در مورد زنان، بعد از اینکه متوجه شدند پاسخهای جنسی آنان خیلی «پیچیدهتر از مردان است، متوقف کردند (چه جالب )، به خاطر داشته باشید که اگر ام اس  باعث اختلال در تحریک شدن یا رسیدن به اوج لذت جنسی شود، این واقعه در حقیقت یک فقدان بزرگ است - و این فقدان نباید از طرف خودتان، شریک زندگی تان، یا پزشکتان، کوچک انگاشته شود. خبر خوب این است که خیلی از خانمها لذت را در نزدیکی در آغوش گرفتن و تماسی فیزیکی جنسی مییابند. حتی اگر در این فرایند نتوانند به اوج لذت جنسی دست پیدا کنند.

در حال حاضر نکات کمی برای بالا بردن راحتی و افزایش لذتتان وجود دارد:

* بدنتان را از سر تا نوک انگشتان پا بشناسید. به عنوان مثال، کشف کنید چه چیزی باعث ایجاد احساس خوبی در شما می شود و چه چیزی نمیشود، چه چیزی باعث احساس لذت در شما می شود و چه چیزی این لذت را مختل می کند و بعد این نکات را با شریک زندگی تان در میان بگذارید. خیلی از خانمها مناطق تحریکپذیری را از طریق لمس و تماس در خود یافتهاند که قبلا از وجودشان کاملا بی خبر بودهاند -- مناطقی همچون محل چین آرنج یا منطقه ی پشت زانوی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است، بنابراین هرکاری که در شما احساسی خوبی ایجاد کند، .همان کار را انجام دهید

در موارد خشکی واژن از نرمکنندهها و لیزکنندههای محلول در آب استفاده کنید. خشت به خرج ندهید - هرچه مقدار آن بیشتر باشد، بهتر است. اما، از استفاده ی ژل های حاوی مواد نفتی بپرهیزید زیرا میتواند احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد.

بی حسی یا تغییرات حسی مشکل شماست با استفاده از یک دستگاه ویبراتور سعی کنید بر مشکل فائق آیید. این دستگاه انواع و اشکال متنوعی دارد - مسلماً یکی از آنها برایتان مناسبتر از بقیه خواهد بود. خجالت را کنار بگذارید و یکی را امتحان کنید. مطالب داخل کادر هاشور خورده را مطالعه کنید چون حاوی منابع مفیدی در این رابطه است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد