قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / درمان میخچه ها و پینه ها ی پا
درمان میخچه ها و پینه ها ی پا
درمان میخچه ها و پینه ها ی پا

درمان میخچه ها و پینه ها ی پا

درمان میخچه ها و پینه ها ی پا 

پینه ها نواحی ضخیم شده پوستی هستند که در اثر اعمال فشار مکرر یا اصطکاک ایجاد می شوند. این ضایعات معمولاً روی دست ها و پاها ظاهر می شوند ولی ممکن است در هر جا بروز کنند. مثال مشخص و رایج پینه های غیرعادی، مواردی است که زیر چانه و استخوان های گردن نوازندگان ویلن ایجاد می شوند.

میخچه ها نواحی دردناکی هستند که از تراکم لایه شاخی پوست به وجود آمده اند و معمولاً به علت کفش نامناسب در انگشتان پا ایجاد می شوند. میخچه های سخت در سطوح خارجی انگشتان پا و میخچه های نرم بین انگشتان پا ایجاد می شوند.

درمان: ساده ترین راه برداشتن میخچه ها، ساییدن آن با سنگ پا هنگام استحمام است. این ضایعات را همچنین میتوان با سوهان ناخن سایید. از به کار بردن چاقو باید خودداری کرد، زیرا خطر بریده شدن عمیق و ایجاد عفونت وجود دارد. این ضایعات را همچنین می توان با داروهای تجزیه کننده لایه شاخی پوست مثل اسید سالیسیلیک ۲۰ درصد در کولودیون (مثل وارت آف، ترکیب دبلیوژل) یا با چسب های طبی اسید سالیسیلیک ۴۰ درصد درمان کرد.

با پرهیز از کفش های پاشنه بلند و تنگ معمولاً می توان از بروز میخچه جلوگیری کرد. کفش های پاشنه بلند و چکمه های گاوچران ها از عوامل شایع این عارضه هستند. در صورتی که روی صحنه نمایش کار می کنید و باید کفشهای مخصوص بپوشید، از متخصص بیماری های پا نظرخواهی کنید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *